Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Bieg sztafetowy i ćwiczenia bojowe, czyli o sobotnich zmaganiach strażaków

Ilustracja do informacji: Bieg sztafetowy i ćwiczenia bojowe, czyli o sobotnich zmaganiach strażaków
Bieg sztafetowy i ćwiczenia bojowe – to w tych konkurencjach rywalizowali w sobotę w Jamielniku ochotnicy z terenu gminy i sąsiedniego miasta. Zwycięzcami spotkania zostali druhowie z Chrośla i druhny z Gwiździn – faworyci niezmienni od kilku lat.
 
 
 
 
Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze jak co roku przyniosły wiele emocji. Należy pamiętać, że nie są one organizowane tylko po to, by wykazać kto jest lepszy. Służą głównie temu, aby sprawdzić gotowość bojową naszych ochotników. To bardzo ważne dlatego, że nigdy nie wiadomo, kiedy zastępy straży będą musiały ruszyć do akcji.
 
 
 
 
 
 
 
O zawodach opowiedział Gminny Komendant OSP, który czuwał nad ich przebiegiem.
 
- W zawodach wzięło udział 11 drużyn męskich oraz 3 kobiece. Mimo, że po raz pierwszy odbyły się w sobotę, to zgromadziły dużą grupę miłośników pożarnictwa. Pięknie dopisała też słoneczna pogoda.
 
Zmagania oceniała komisja, powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim. Odbyły się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych.
 
Aby szanse były równe, ćwiczenie bojowe przeprowadzono na dwóch jednakowych motopompach, zakupionych przez gminę.
 
Po podsumowaniu wyników okazało się, że wśród drużyn męskich zwyciężyła jednostka OSP Chrośle, przed OSP Gwiździny i OSP Nowy Dwór Bratiański.
 
Wśród kobiecych drużyn pożarniczych najlepszą okazała się drużyna OSP Gwiździny, za nią były: OSP Chrośle i OSP Radomno.
 
Najlepsze wyniki w ćwiczeniu bojowym osiągnęła drużyna z Gwiździn, natomiast w sztafecie - z Chrośla.
 
Wszystkie ekipy otrzymały na zakończenie puchary, statuetki i upominki, ufundowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie. Nagrody wręczyli Wójt Gminy, a jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP oraz Wiceprezes Zarządu.  
 
Komisja sędziowska oraz obserwatorzy i goście podkreślali bardzo dobrą organizację zawodów oraz to, że przebiegały one w miłej, sportowej atmosferze. Nie odnotowano żadnych protestów, a co najważniejsze - nie odnotowano wypadków z udziałem ludzi.
 
Wszyscy uczestnicy zawodów tradycyjnie częstowani byli strażacką grochówką.
 
 
 
Foto: Nowe Miasto dla Was, OSP Chrośle, OSP Gwiździny
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 24.05.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także