Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Kabareciarze znowu przyciągnęli tłumy do Bratiana!

Ilustracja do informacji: Kabareciarze znowu przyciągnęli tłumy do Bratiana!
Publiczność, która po brzegi wypełniła bratiański amfiteatr, bawiła się sobotniego wieczoru znakomicie podczas kolejnej Nocy Kabaretowej. Nie mogło być inaczej skoro to wyjątkowe show stworzyli znani i lubiani – Piotr Bałtroczyk, Kabaret Pod Wyrwigroszem oraz początkujący artyści z kabaretów: Bumelant, Weźrzesz, Made in China. Spotkanie przyniosło wiele nowości i zaskakujących momentów.
 
 
 
Szacuje się, że na trybunach i wokół nich było blisko 1500 osób, sporo przybyłych oglądało też program z oddali na telebimie. Widownia była zróżnicowana pod względem wieku, co świadczy o szerokiej grupie odbiorców tego przeszło 5-godzinnego seansu. Cel był jeden - zobaczyć uśmiech na twarzach adresatów imprezy, którzy pomimo wietrznej i nieprzewidywalnej pogody, po raz kolejny nie zawiedli.
 
 
 
 
- Najbardziej żywiołowe reakcje publiki (wybuchy śmiechu) były chyba na występie Piotra Bałtroczyka. Miał najlepszy kontakt z publicznością ze względu na charakter występu. Myślę, że wszystkie kabarety spełniły oczekiwania, które mieliśmy wobec nich. Opowiada Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, który zainicjował tą cykliczną imprezę.
 
Najtrudniejsze wyzwanie - czyli występ po największych gwiazdach, miał kabaret Made in China. Podjął je i wykonał fantastycznie! Wszyscy, którzy mimo chłodu zostali w amfiteatrze, świetnie się bawili do samego końca. Jako organizator cieszę się, że po raz kolejny nasza propozycja przypadła widzom do gustu. Dopowiada.
 
Staramy się cały czas rozwijać i udoskonalać naszą największą imprezę. Już mamy plany na kolejny rok. Mogę tylko zdradzić, że znów warto będzie  pojawić się w Bratianie!
 
 
 
 
 
Prowadzenie III Bratiańskiej Nocy Kabaretowej przejął Kabaret Weźrzesz - jedna z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia.
 
- Wszyscy artyści występujący na scenie byli pod wielkim wrażeniem miejsca imprezy, sugerując jej nazwę „opera leśna" - oczywiście żartobliwie. Wszyscy podkreślali, że bardzo pomagała im energia płynąca ze strony publiczności - bo nie ma nic gorszego dla artysty, niż jej brak. Można śmiało zaryzykować twierdzenie, że mamy fantastyczną publiczność! Komentuje dyrektor, który rozmawiał z artystami.
 
 
 
 
 
 
W trakcie trwania kabaretonu rozlosowano nagrody, które wręczył gospodarz gminy – Tomasz Waruszewski. W ręce mieszkańców trafiły zestaw gracza, tablet oraz telewizor.
 
Oprócz widowisk na scenie były też tradycyjnie inne atrakcje – mała gastronomia, stoiska z rękodziełem  i zabawkami oraz strefa atrakcji dla dzieci.
 
Patronat nad imprezą objęły Telewizja Eltronik oraz Gazeta Nowomiejska. Sponsorami nagród byli Euro-Dach Hurtownia Bratian i organizatorzy (GCK, Urząd Gminy).
 
 
 
Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla osób, które przyczyniły się do przygotowania i realizacji wydarzenia.
 
 
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie stworzoną wesołą atmosferę!
 
 
 
 
 
Więcej zdjęć:
 
Niebawem relacja video na kanale telewizji kablowej Eltronik!
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 14.08.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także