Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Razem od pół wieku, a nawet dłużej

Ilustracja do informacji: Razem od pół wieku, a nawet dłużej
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługują tak wspaniałe rocznice jak 60-lecie, czy 50-lecie pożycia małżeńskiego. Właśnie takie rocznice – diamentowe i złote gody par z nowomiejskiej gminy świętowaliśmy wczoraj w urzędzie. Wójt Tomasz Waruszewski pogratulował jubilatom długoletniego pożycia oraz wspólnie spędzanych lat.
 
 
 
- Pożądanym kierunkiem jest to, żeby związki były stabilne; żeby nasze rodziny były silne. Państwo jesteście najlepszym przykładem takich rodzin i proszę Was, abyście dawali świadectwo młodym ludziom. Tak mówił włodarz w bezpośrednim zwrocie do zgromadzonych gości. Nawiązał do czasów, w których żyjemy – gdzie obserwujemy lawinowo rosnącą liczbę rozwodów oraz kryzys rodziny, będący przyczyną narastających problemów społecznych.
 
 
 
 
Imponujące medale, przyznane (przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę) za wspólnie przeżyte pół wieku, wójt wręczył Państwu:  Irenie i Kazimierzowi Baranek z Bratiana, Władysławie i Czesławowi Domżalskim ze Skarlina, Barbarze i Bronisławowi  Głowackim z Pacółtowa, Annie i Michałowi Miśkiewiczom z Mszanowa, Agnieszce i Zdzisławowi Sternickim z Tylic oraz Gabrieli i Ryszardowi Szczypskim z Bratiana. 
 
 
 
 
O dziesięć lat więcej, tak jak ślubowali - w zdrowiu i chorobie, trwają ze sobą Państwo: Feliks i Jadwiga Szramka z Lekart oraz Eugenia i Kazimierz Śwideccy z Radomna. Otrzymali list gratulacyjny od włodarza gminy.
 
 
Wszystkich jubilatów obdarowano dodatkowo kwiatami i upominkami. Z tak niecodziennej okazji wzniesiono toast za zdrowie i kolejne lata wspólnego pożycia małżonków. Był też tort, a każda z par opowiedziała o swoim życiu i związku.
 
 
 
Uwaga! Medale dla pozostałych par, które również świętują w bieżącym roku Złote Gody, zostaną wręczone, gdy prezydent przekaże je do Urzędu Gminy.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 26.10.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także