Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Szykuje się w gminie czas bogaty w atrakcje

Ilustracja do informacji: Szykuje się w gminie czas bogaty w atrakcje
Lato, wakacje, czas urlopów – warto do tego dołożyć kilka propozycji kulturalnych, które dla Państwa przygotowaliśmy. Gorąco zapraszamy do udziału w poniższych wydarzeniach!
 
 
 
Festyn rodzinny w Mszanowie
 
Wiosną na ternie gminy odbywały się tradycyjne festyny w ramach Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Nieco dłużej wyczekiwaliśmy na ostatni piknik – w Mszanowie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 sierpnia od godziny 15:00. Będą m.in.: konkurencje i potyczki rodzinne, grill i kawiarenka, pokaz wozu strażackiego i policyjnego.
 
 
 
Bratiańska Noc Kabaretowa
 
IV Bratiańska Noc Kabaretowa odbędzie się w tym roku w piątek 17 sierpnia. Znów czeka nas kilka godzin znakomitej zabawy i humoru na najwyższym poziomie.
 
 
 
 
 
 
Tylickie Spotkania z Folklorem
 
Tego lata w Tylicach, dokładnie 19 sierpnia, odbędą się I Tylickie Spotkania z Folklorem. To zupełnie nowa inicjatywa, w której udział wezmą zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, wykonujące muzykę inspirowaną folklorem z różnych stron Polski. Warto wspomnieć, że właśnie w tej miejscowości, gdzie zainicjowano wydarzenie, działa gminny zespół SAMI SWOI, który jako współorganizator przeglądu będzie obchodził jubileusz 5-lecia działalności artystycznej.  
 
 
 
 
 
 
 
Dożynki Gminne
 
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Nowe Miasto Lubawskie i gości na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą w niedzielę 9 września w Nawrze. Dla uczestników przygotowywanych jest wiele atrakcji, m.in.: konkurs wieńców dożynkowych i  na Rolnika Roku, degustacja lokalnych specjałów, strefa zabaw dla dzieci, wystawa sprzętu rolniczego, stoiska z rękodziełem. Na muzycznej scenie wystąpią zespoły folklorystyczne, a gwiazdą wieczoru będzie zespół RED QUEEN! Obchody święta plonów zakończą się zabawą taneczną pod gwiazdami. Więcej szczegółów już wkrótce!
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lista powiązanych wydarzeń kalendarium

.Archiwum

 • Plenerowa, 2018-08-05, 15:00:00

  Piknik rodzinny w Mszanowie

  Zapraszamy na festyny, organizowane w ramach Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny!
 • Plenerowa, 2018-08-17, 18:00:00

  IV Bratiańska Noc Kabaretowa

  Znów czeka nas kilka godzin znakomitej zabawy i humoru na najwyższym poziomie!
 • Spotkanie, 2018-08-19, 14:00:00

  I Tylickie Spotkania z Folklorem

  Zupełnie nowa inicjatywa, w której udział wezmą zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, wykonujące muzykę inspirowaną folklorem z różnych stron Polski. Tego dnia zespół SAMI SWOI z Tylic będzie świętował 5-lecie działalności artystycznej.  .
 • Plenerowa, 2018-09-09, informacja wkrótce

  Dożynki Gminne w Nawrze

  Z serdecznym zaproszeniem na doroczne obchody Święta plonów.
 • Data utworzenia: 02.08.2018
 • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także