Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Młodzież zna doskonale przepisy w ruchu drogowym, co wykazała podczas konkursu

Ilustracja do informacji: Młodzież zna doskonale przepisy w ruchu drogowym, co wykazała podczas konkursu
Do rywalizacji w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym stanęły wczoraj  w Bratianie reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu, które zdobyły pierwsze miejsca na etapach gminnych.  Byli to uczniowie ze szkół podstawowych w: Bratianie, Brzoziu Lubawskim, Lipinkach, Mrocznie i z nowomiejskiej „jedynki”. W kategorii gimnazjów wystartowały drużyny z: Bielic, Bratiana, Kurzętnika, Mroczna i Nowego Miasta Lubawskiego.
 
 
Zawodnicy zmierzyli się z częścią teoretyczną i praktyczną konkursu. Konkurowali w teście wiedzy oraz sprawnościowej jeździe rowerem na torze przeszkód i w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 
W turnieju prowadzona była klasyfikacja indywidualna i drużynowa. Nad przebiegiem zmagań czuwała komisja sędziowska, składająca się z przedstawicieli Policji z Olsztyna i Nowego Miasta Lubawskiego, nowomiejskiej Straży Pożarnej i Polskiego Czerwonego Krzyża.
 
 
 
 
 
 
Jak poszło zawodnikom?
W młodszej kategorii zwyciężyli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie, a trzecia lokata przypadła drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim. Najlepszym zawodnikiem w tej grupie wiekowej był Kamil Mędrzycki z Bratiana.
 
 
W rywalizacji gimnazjalnej turniej wygrało Gimnazjum w Zespole Szkół w Mrocznie, wyprzedzając Gimnazjum w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum im. Narodów Zjednoczonej Europy w Bielicach. Najlepszym zawodnikiem wśród gimnazjalistów okazał się Marek Klonowski z Kurzętnika.
 
 
Mistrzowskie drużyny turnieju otrzymały puchary Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasza Waruszewskiego. Szkoły z drugiego miejsca podium uhonorował pucharami Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim Jacek Drozdowski, a szkołom z trzecich miejsc przypadły puchary Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim Jacka Audy. Wszystkie startujące osoby otrzymały nagrody rzeczowe, ufundowane przez poszczególne gminy naszego powiatu.
 
 
Zwycięzcy powiatowych eliminacji będą promować powiat na szczeblu wojewódzkim.
Tych najbardziej wyróżniających się zawodników w klasyfikacji indywidualnej wójt obdarował rowerami.
 
Należy nadmienić, że w trakcie zmagań konkursowiczów, uczniowie bratiańskiej szkoły zaprezentowali bogaty pokaz talentów oraz wspinaczki skałkowej.
 
 
Foto: nadesłane

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 13.04.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także