Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

OPS podpowie jak podnieść swoje kwalifikacje, znaleźć dobrą pracę i mieć poukładane życie

Ilustracja do informacji: OPS podpowie jak podnieść swoje kwalifikacje, znaleźć dobrą pracę i mieć poukładane życie
Przed grupą 40 mieszkańców nowomiejskiej gminy niepowtarzalna szansa na podniesienie swoich kwalifikacji i skorzystanie z pomocy w zakresie doradztwa zawodowego, aktywnego poszukiwania pracy, dążenia do powiększania swoich kompetencji i samorozwoju. A to za sprawą projektu „Od bierności do aktywności”, którego koordynatorem jest Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie.
 
 
Pracownicy OPS pragną wyjść naprzeciw aktualnym potrzebom mieszkańców, a ideę popiera sam Urząd Marszałkowski, który przekazał na ten cel dofinansowanie w kwocie 589 742 zł. Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się na 693 841 zł.
 
 
 
 
Działania prowadzone będą w okresie od lipca 2017 roku do czerwca 2019 roku i obejmą zajęcia z 20 osobami w jednym roku i 20 w następnym. Uczestnicy zostaną przyporządkowani do poszczególnych grup wiekowych:
 
  • 18 - 49 lat, dla której przewidziano  m. in. naukę: umiejętności gospodarowania dostępnymi zasobami (np. czasem, środkami finansowymi), wyznaczania właściwych celów życiowych i zawodowych, podejmowania istotnych decyzji, stosownego zachowania w różnych życiowych sytuacjach; indywidualne doradztwo, warsztaty edukacyjne - „Ja na rynku pracy”, kursy oraz staże zawodowe ukierunkowane zależnie od potrzeb uczestników projektu;
 
  • 50 - 64 lata, dla której również odbędą się lekcje: umiejętności gospodarowania dostępnymi zasobami (np. czasem, środkami finansowymi); wyznaczania właściwych celów życiowych i zawodowych, podejmowania istotnych decyzji, stosownego zachowania w różnych życiowych sytuacjach; a ponadto: ćwiczenia pamięci, kurs komputerowy, szkolenie wolontariatu - „Szkoła wolontariatu – warto pomagać” oraz utworzenie grupy wsparcia.
 
 
 
 
Zdjęcia podczas realizacji projektu "Od bierności do aktywności" w 2014 roku, w ramach POKL 2007-2013.
 
 
 
 
 
Dodatkową formą aktywizacji społecznej będzie zaangażowanie członków projektu w zbieranie informacji na temat tradycji i kultury gminy Nowe Miasto Lubawskie. Owocem tych działań będzie wydanie „Księgi tradycji mieszkańców gminy Nowe Miasto Lubawskie” - zbioru spisanych wspomnień seniorów z obszaru gminy. Znajdą się w niej informacje o lokalnych tradycjach i zwyczajach, opisanych z perspektywy najstarszych mieszkańców gminy; przepisy kulinarne na zapomniane potrawy, dawne fotografie.
 
 
 
 
 
Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 18.04.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także