Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Znamy zwycięzców finału powiatowego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Ilustracja do informacji: Znamy zwycięzców finału powiatowego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”
Finał powiatowy XVIII edycji największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Polsce i  Europie „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” odbył się 28 listopada 2017 roku w hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim. Wzięły w nim udział 54 drużyny, które w ciągu ostatnich dwóch miesięcy rozegrały finały gminne i miejskie. Zwycięzcy tych etapów awansowali do powiatowego – gdzie rozegrali turniej systemem „każdy z każdym”, w poszczególnych sześciu kategoriach.
 
 
- Po kilkugodzinnych zmaganiach, w których udział wzięło ponad pół tysiąca dzieci, wyłoniliśmy zwycięzców w kategoriach: U-8 dziewczęta i chłopcy,  U-10 dziewczęta - chłopcy, U-12 dziewczęta i chłopcy, którzy będą reprezentowali powiat nowomiejski w finale wojewódzkim. Opowiada koordynator finału z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej - Jarosław Roszkowski.
 
 
 
 
 
 
Wyniki i klasyfikacje poszczególnych kategorii przedstawiają się jak poniżej.
 
 
Kategoria U-8 dziewczęta
SP Mroczno - SSP Tylice 0:2
 
Klasyfikacja:
1. SSP TYLICE
2. SP Mroczno
Najlepszą zawodniczką turnieju została: Wiktoria Truszczyńska (SSP Tylice).
Trenerem zwycięskiej drużyny SSP Tylice była Pani Mirosława Bartnicka.
 
 
Kategoria U-8 chłopcy
SP Jamielnik - SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 1:3
SP 2 Nowe Miasto Lubawskie - SP Zwiniarz 4:0
SP Zwiniarz - SP Jamielnik 0:4
 
Klasyfikacja:
1. SP 2 NOWE MIASTO LUBAWSKIE
2. SP Jamielnik
3. SP Zwiniarz
Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Szymon Pawłowski (SP 2 Nowe Miasto Lubawskie).
Trenerem zwycięskiej drużyny SP 2 Nowe Miasto Lubawskie była Pani Anna Gąsiorek.
 
 
Kategoria U-10 dziewczęta
SSP Tylice - SP Zajączkowo 0:0 (2-1 w rzutach karnych)
 
Klasyfikacja:
1. SSP TYLICE
2. SP Zajączkowo
Najlepszą zawodniczką turnieju została: Nikola Banacka (SP Zajączkowo).
Trenerem zwycięskiej drużyny SSP Tylice był Pan Jarosław Roszkowski, który po raz trzeci z rzędu z tym zespołem awansował do finału wojewódzkiego.
 
 
 
Kategoria U-10 chłopcy
SP Kurzętnik - SP Bratian 0:0
SP Mroczno - SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 0:0
SP Bratian - SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 2:1
SP Kurzętnik - SP Mroczno 0:1
SP Mroczno - SP Bratian 1:1
SP 2 Nowe Miasto Lubawskie - SP Kurzętnik 0:5
 
Klasyfikacja:
1. SP BRATIAN
2. SP Mroczno
3. SP Kurzętnik
4. SP 2 Nowe Miasto Lubawskie
SP Bratian i SP Mroczno zgromadziły po tyle samo punktów w całym turnieju (5 pkt), bezpośredni wynik meczu to remis 1:1. Korzystniejsza różnica bramek taka sama (+1), natomiast większa liczba strzelonych bramek była na korzyść drużyny SP Bratian.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Aleksander Bobiński (SP Bratian)
Trenerem zwycięskiej drużyny SP Bratian był Pan Tomasz Harfelder.
 
 
Kategoria U-12 dziewczęta
SP Mroczno - SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 2:0
SSP Tylice - SP Mroczno 1:0
SP 2 Nowe Miasto Lubawskie - SSP Tylice 0:2
 
Klasyfikacja:
1. SSP TYLICE
2. SP Mroczno
3. SP 2 Nowe Miasto Lubawskie
Najlepszą zawodniczką turnieju została: Wiktoria Lendzion (SSP Tylice).
Trenerem zwycięskiej drużyny SSP Tylice był Pan Jarosław Roszkowski, który po raz czwarty z rzędu (2015-2018) z tym zespołem awansował do finału wojewódzkiego.
 
 
Kategoria U-12 chłopcy
SP Marzęcice - SP Gwiździny 1:2
SP Krotoszyny - SP Marzęcice 2:0
SP Marzęcice - SP Mroczno 0:2
SP Gwiździny - SP Krotoszyny 0:0
SP Mroczno - SP Gwiździny 1:0
SP Krotoszyny - SP Mroczno 1:0
 
Klasyfikacja:
1. SP KROTOSZYNY
2. SP Mroczno
3. SP Gwiździny
4. SP Marzęcice
Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Patryk Sargalski (SP Gwiździny)
Trenerem zwycięskiej drużyny SP Krotoszyny był Pan Zbigniew Józefowicz.
 
 
Foto: nadesłane

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 04.12.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także