Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Czworonożny przyjaciel bohaterem! Pomóż pogorzelcom z Gryźlin.

Ilustracja do informacji: Czworonożny przyjaciel bohaterem! Pomóż pogorzelcom z Gryźlin.
„Gdyby Tykuś tak nie szczekał i mnie nie obudził, to nie wiedziałbym o pożarze” - wspomina dramatyczne wydarzenie 40-letni Jarosław Majchrzak. W nocy z 2 na 3 stycznia w miejscowości Gryźliny wybuchł pożar w budynku, gdzie mieszka razem z 67-letnią mamą Wandą, wymagającą dializowania. „Tykuś - pies bohater” - tak można nazwać czworonoga, który ich uratował. Prawdziwy przyjaciel, dzięki któremu wyszli cało z opresji.
 
 
 
 
 
 

Choć domownikom nic się nie stało, to spotkało ich ogromne nieszczęście. Szkody są ogromne – począwszy od uszkodzeń dachu i stropu, skończywszy na podłogach.  Budynek nie nadaje się do tego, aby w nim mieszkać.
 

Gmina nie pozostaje obojętna wobec tragedii. Zaproponowała pogorzelcom tymczasowy lokal zastępczy oraz opał, a także wesprze ich finansowo w remoncie. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb.
 
 
 
W związku z powyższym, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej apelują do mieszkańców i ludzi dobrej woli o pomoc dla poszkodowanej rodziny.  
 
 
W okresie od 8 do 31 stycznia 2018 roku będzie trwała zbiórka pieniędzy (na specjalnie utworzone konto), a w szkołach nowomiejskiej gminy (tj. w: Bratianie, Jamielniku, Gwiździnach, Radomnie, Skarlinie i Tylicach) zbiórka materiałów budowlanych, mebli i innych przydatnych przedmiotów. W pierwszej kolejności potrzebne są: materiały do konstrukcji dachu, drzewo, deski, folie, ocieplenie i płyty GK.
 
 
 
Numer konta: 52 9484 1121 3011 0110 5445 0001
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 08.01.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także