Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

WOŚP w gminie Nowe Miasto Lubawskie – co, gdzie i kiedy

Ilustracja do informacji: WOŚP w gminie Nowe Miasto Lubawskie – co, gdzie i kiedy
Przed nami kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka i kolejny szczytny cel - pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
 
 
 
 
- W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.
 
Źródło: www.wosp.org.pl
 
 
 
Nie mogło być inaczej i gmina Nowe Miasto Lubawskie jak zawsze przyłączyła się do tej szlachetnej inicjatywy. Tradycyjnie na jej terenie działały będą trzy sztaby z: Jamielnika, Radomna oraz GCK Mszanowo.
 
 
 
 
ORKIESTROWY HARMONOGRAM
 
 
Sztab GCK
W Skarlinie w niedzielę (14.01) będzie kwesta wolontariuszy na ulicach miejscowości.
 
W Gwiździnach finał połączony będzie z gwiazdką szkolną. W piątek (12.01) w miejscowej szkole od godz. 16:00 będą: licytacje gadżetów, występy artystyczne dzieci i kawiarenka, a w niedzielę (14.01) zbiórka pieniędzy na ulicach wsi.
 
W Tylicach finał połączony będzie z balem karnawałowym. W niedzielę (14.01) w świetlicy wiejskiej przewidziane są: występy szkolnej grupy cyrkowej, teatrzyk dla dzieci, kawiarenka, licytacja gadżetów i zabawa przy muzyce. Wolontariusze będą kwestować również na ulicach.
 
W Bratianie finał odbędzie się w niedzielę (14.01) w zespole szkół. Na początek od godz. 10:00 będzie trwał turniej piłki nożnej. Od godz. 16:00 w auli zorganizowane zostaną: licytacje gadżetów, koncert zespołu MESSENGER, występy dzieci i młodzieży, kawiarenka i wiele innych atrakcji.
 
 
Jeżeli chciałbyś wspomóc orkiestrowe granie sztabu GCK i przekazać fanty na licytację skontaktuj się: 564726330 lub gck.mszanowo[@]wp.pl.
 
 
 
Sztab Jamielnik
W Jamielniku w piątek (12.01) w ramach WOŚP będzie sprzedaż ciasta w szkole. W niedzielę (14.01) harcerze IV Drużyny Harcerskiej im. F. Chopina z Jamielnika pod opieką nauczycieli będą zbierać pieniądze do puszek na terenie wsi Jamielnik i Gryźlin - przed sklepami oraz przed i po Mszy Świętej.
 
Sztab Radomno
W Radomnie w czwartek (11.01) o godz. 12:00 w miejscowej szkole odbędzie się spotkanie wspomagające WOŚP, w trakcie którego zaplanowano licytację gadżetów. Będzie też działała kawiarenka oraz nastąpi uroczyste wręczenie identyfikatorów.
 
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 10.01.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także