Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Gminne i wojewódzkie obchody Dnia Sołtysa

Ilustracja do informacji: Gminne i wojewódzkie obchody Dnia Sołtysa
Liderzy lokalnych społeczności; aktywiści, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie wiejski krajobraz - to właśnie sołtysi.  Integrują wieś, inspirują i mobilizują mieszkańców do działania. Cechuje ich troska o lokalną społeczność oraz skuteczność w zabieganiu o upiększanie swojej miejscowości.
 
 
 
 
                          
Z okazji zbliżającego się 11 marca - Dnia Sołtysa w ostatni piątek wójt Tomasz Waruszewski podziękował opiekunom sołectw nowomiejskiej gminy za bezinteresowną, pełną pasji działalność na rzecz wsi.  Gospodarz podziękował im za trud i zaangażowanie wkładane w wypełnianie codziennych obowiązków, a także za inicjatywy, które przekładają się na rozwój sołectwa oraz realizację potrzeb sąsiedzkiej wspólnoty.
 
 
 
 
 
 
 
Wspólne świętowanie z marszałkiem i wyróżnienie dla sołtysa Lekart
 
Następnym punktem świętowania był wyjazd do Ostródy na uroczystość z okazji Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach, zorganizowaną przez marszałka. Tutaj stu przedstawicieli lokalnych społeczności, na 100. rocznicę odzyskania niepodległości, odebrało z rąk Gustawa Marka Brzezina wyróżnienia i podziękowania za codzienną pracę. Wśród grona zasłużonych włodarzy wsi znalazł się Ryszard Pruchniewski z Lekart, który co rusz podejmuje wiele inicjatyw w drodze do rozwoju miejscowości i aktywizacji mieszkańców.
 
 
W uroczystości wzięło udział około 1 tys. osób. Wśród gości byli m.in.: arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, posłanka Urszula Pasławska, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, rektor UWM prof. Ryszard Górecki. Zebrani wysłuchali wykładu prof. Stanisława Achremczyka pn.: „Wieś w kształtowaniu tożsamości narodowej i regionalnej”, a na koniec był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.
 
 
 
(Zdjęcia z Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach: http://warmia.mazury.pl/obszary-wiejskie/aktualnosci/2047-samorzad-zaczyna-sie-w-solectwie)
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 12.03.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także