Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Panowie kwalifikację wojskową mają już za sobą

Ilustracja do informacji: Panowie kwalifikację wojskową mają już za sobą
Do stawienia się na tegorocznej kwalifikacji wojskowej zobowiązanych było z terenu nowomiejskiej gminy aż pięćdziesięciu siedmiu  mężczyzn rocznika podstawowego, czyli urodzonych w 1999 roku oraz czterech z roczników starszych, którzy w latach ubiegłych nie  dopełnili tego obowiązku. W wyznaczonym terminie nie zgłosił się tylko jeden pan, z powodów zdrowotnych.
 
 
 
Aż  pięćdziesięciu trzech panów uzyskało kategorię przydatności do służby „ A”, są więc zdolni do czynnej służby wojskowej. Podczas komisji dwie  osoby otrzymały niższe kategorie – tj.: „D” świadczącą o czasowej niezdolności do czynnej służby wojskowej i  „E” oznaczającą niezdolność do czynnej służby wojskowej. Jeden z panów został skierowany na dalsze badania.
 
 
Mężczyźni  z roczników starszych  to z reguły Ci, którzy przebywają poza granicami kraju. Obowiązek kwalifikacji w ich przypadku  występuje  do końca roku kalendarzowego, w którym ukończą 24. rok życia.
 
 
 
 
Uwaga! To jeszcze nie koniec selekcji wojskowej. W  dniu 19 kwietnia do kwalifikacji wojskowej  będą miały obowiązek przystąpić dwie panie z terenu gminy.
 
 
Foto: WKU Ostróda
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 09.04.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także