Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Spotkanie z aktorką Martą Chodorowską, znaną z serialu „Ranczo”

Ilustracja do informacji: Spotkanie z aktorką Martą Chodorowską, znaną z serialu „Ranczo”
W środę 30 maja 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Jamielniku mieszkańcy powiatu nowomiejskiego spotkali się z aktorką Martą Chodorowską, która przyjechała na zaproszenie jamielnickiego stowarzyszenia.
 
Było ono jednym z rezultatów realizowanego projektu pn. „Promowanie tradycji kulturowych w powiecie nowomiejskim” dofinansowanego przez zarząd powiatu i nowomiejską gminę.
 
Promocja polskiej kultury, tradycji i obrzędów oraz dziedzictwa narodowego są jednymi z priorytetów działania naszego stowarzyszenia.Społeczność małych miejscowości ma ograniczony dostęp do kultury kreowanej przez ludzi, których znamy ze sceny teatralnej,a przede wszystkim ze szklanego ekranu. Stąd pomysł spotkania z aktorką grającą w filmach, serialach i na deskach teatrów.
 
Pani Marta Chodorowska jest znaną aktorką, która wcielała się nie tylko w postać Klaudii z serialu „Ranczo”. Zagrała wiele  znakomitych ról w produkcjach, których tytuły były zamieszczone w sali na dwóch specjalnie przygotowanych planszach.
 
Bezpośrednie spotkanie i rozmowa z nią utwierdziła nas, że droga do sukcesu zaczyna się od najmłodszych lat szkolnych. To nauczyciele jako pierwsi odkrywają predyspozycje i ukryte talenty wychowanków podczas prowadzonych zajęć szkolnych lub pozalekcyjnych. Trzeba tylko uwierzyć w siebie.
 
Jamielnicka młodzież doskonaląca się pod kierunkiem pani Grażyny Zagórskiej w zakresie sztuki cyrkowej dała swój popis przed naszym gościem i uczestnikami spotkania jako dowód własnej sprawności i rozwijanego talentu. Za piękny występ zostali nagrodzeni  gromkimi brawami.
 
Otwartość i szczerość pani Marty wobec dzieci i młodzieży być może zaowocuje w przyszłości warsztatami teatralnymi po okiem aktorki.
 
 
Źródło: Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 11.06.2018
  • Autor:Andrzej Januszewicz

Zobacz także