Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Mieszkańcu – zgłoś, że masz do odbioru odpady wielkogabarytowe

Ilustracja do informacji: Mieszkańcu – zgłoś, że masz do odbioru odpady wielkogabarytowe
Od jesieni 2018 r. odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierane będą zgodnie z harmonogramem, wyłącznie z posesji, których właściciel zgłosił potrzebę ich odbioru. Zgłoszenia można dokonać:
 
 
 
 
- za pomocą aplikacji EcoHarmonogram w zakładce „Zgłoszenia”, wybierając temat: „Odbiór gabarytów”;
- telefonicznie pod numerem: (89) 645 28 27 /89 640 75 29 (awaryjnie Urząd Gminy: 56 472 63 03)
- mailowo na adres: b.smilek[@]lsklubawa.pl.
 
Zgłoszenia należy dokonać w terminie minimum 2 dni przed planowanym wywozem.  Należy podać adres nieruchomości, a dla ułatwienia kontaktu można też podać numer telefonu lub e-mail.
 
 
Mieszkańcy mają obowiązek zgromadzenia odpadów wielkogabarytowych na terenie swojej posesji z dogodnym dojazdem, najlepiej na samym początku podwórka.
 
 
 
Co nie zostanie zabrane?
 
Podczas zbiórki nie będą odbierane: wszelkiego rodzaju odpady pochodzące z warsztatów samochodowych i prowadzonej działalności gospodarczej, odpady budowlane i remontowe, styropiany, papa, płyty azbestowe, szyby okienne, szklarniowe i samochodowe, tapicerka samochodowa, opony ciągnikowe i z samochodów dostawczych itp. Tego rodzaju odpady muszą być poddane utylizacji we własnym zakresie przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą.
 
 
Nie będą również odbierane: odzież, duże kartony, wiadra po farbach, klejach itp. – te odpady można dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (najbliższy w Lipowcu, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00 – 17:00).
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 11.09.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także