Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Bratianie

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Bratianie
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania biblioteka szkolna i publiczna w Bratianie zorganizowały uroczyste spotkanie autorskie z panem Dariuszem Marcinkowskim - emerytowanym nauczycielem naszej szkoły, autorem książek „Ród Działyńskich-patron szkoły w Bratianie” oraz wydanej w 2017 roku książki podróżniczej „Green Velo”.
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego największymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, data 29 IX odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
 
 
 
Gość honorowy - pan Dariusz Marcinkowski odczytał fragmenty swojej książki „Green Velo” wzbogacone utworami muzycznymi zespołu Dżem i Kasa Chorych. Ciekawe fragmenty odczytane zostały również przez Panią Dyrektor i uczniów naszej szkoły. W drugiej części spotkania Pan Dariusz pokazywał zdjęcia i z ogromną pasją opowiadał o swojej rowerowej wyprawie po północno-wschodniej i południowo-wschodniej Polsce, wzdłuż szlaku rowerowego Green Velo. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali interesującej prelekcji naszego gościa!
 
Młodsi uczniowie też zaakcentowali Dzień Głośnego Czytania. Przedszkolaki do wspólnego spotkania  z książką zaprosiły swoich  rodziców, a uczniom klas młodszych bajki  czytali starsi koledzy. 
 
 
Źródło: ZS Bratian
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 05.10.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także