Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Lampkę szampana za pomyślność w 2018 roku wznieśli mieszkańcy Skarlina

Ilustracja do informacji: Lampkę szampana za pomyślność w 2018 roku wznieśli mieszkańcy Skarlina
Już 7. rok z rzędu społeczność Skarlina wzięła udział w spotkaniu noworocznym w świetlicy wiejskiej. Byli i starsi, i młodsi, a zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Tak było w miniony weekend.
 
 
 
Uroczystość otworzył sołtys Andrzej Godziński, który przywitał obecnych i złożył życzenia noworoczne. Zebrani wznieśli zwyczajową lampkę szampana za pomyślność i owocny, pełen dobrego zdrowia rok.
 
 
Z ramienia wójta w spotkaniu uczestniczył Dyrektor Gminnego Centrum Kultury – Michał Wróblewski. Podziękował za owocną współpracę wszystkim organizacjom działającym w Skarlinie, również przekazał serdeczne słowa na nowy 2018 rok. Symbolicznym bukietem kwiatów obdarował prężną działaczkę, szefową miejscowego KGW (jednocześnie przewodniczącą Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Nowym Mieście oraz Stowarzyszenia Klub Seniora w Mszanowie) - Elżbietę Zalewską.  
 
 
 
 
 
 
W świetlicy spotkało się blisko 60 osób. Wszyscy zasiedli przy bogato zastawionym swojskim jadłem stole, a następnie bawili się przy muzyce. Przysmaki przygotowały strażniczki lokalnej tradycji i kultury, niezawodne panie z koła gospodyń.
 
 
Foto: Elżbieta Zalewska
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 30.01.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także