Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Mieszkańcu, podaruj swój 1% podatku potrzebującym dzieciom z terenu gminy

Ilustracja do informacji: Mieszkańcu, podaruj swój 1% podatku potrzebującym dzieciom z terenu gminy
Nadszedł nowy rok, a wraz z nim rozliczenie PIT za 2017 rok. Czy zastanawialiście się Państwo co zrobicie ze swoim 1% z podatku? Podpowiadamy - podarujcie go osobom, które naprawdę tego potrzebują!
 
 
 
Jest wiele fundacji, które biorą aktywny udział w niesieniu pomocy ciężko chorym dzieciom i osobom, wymagającym stałej opieki lekarskiej oraz rehabilitacji. Każda pomoc finansowa tworzy dodatkowe możliwości, a tym samym jest dla nich nadzieją na lepsze jutro. Wzorem poprzednich lat udostępniamy Państwu listę dzieci z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie, na którą mogą Państwo przekazać 1% swojego podatku.
 
 
 
Amelia Tasarz (Pacółtowo)
Amelia urodziła się 20.06.2017 r. z wadą genetyczną - Zespółem Downa. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów m.in.: genetyka, kardiologa, neonatologa, audiologa oraz rehabilitanta. Amelkę czeka bardzo dużo pracy, aby mogła być jak najbardziej samodzielna. Dlatego prosimy o przekazanie 1% z podatku. Zebrane fundusze przeznaczone będą na zajęcia rehabilitacyjne, logopedyczne oraz na leczenie Amelki.
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000037904
a w polu informacji dodatkowych: 32966 TASARZ AMELIA
 
 
 
Jakub Karpiński (Gwiździny)
Kubuś urodził się z podwójnym napływem do pojedynczej komory lewej, przełożeniem wielkich pni tętniczych, sinicą, ubytkiem przegrody międzykomorowej, ubytkiem komory międzyprzedsionkowej. Rodzice chłopca zwracają się z serdeczną prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie synka.
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644,
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6317 Jakub Karpiński.
 
 
 
 
Rafał Kłosowski (Skarlin)
Rafał mieszka w Skarlinie, choruje na dziecięce porażenie mózgowe  i porusza się na wózku. Od urodzenia  jest leczony i systematycznie rehabilitowany. Przeszedł kilka operacji nóg,  stawu biodrowego  i miednicy. Pomimo trudnego i długiego leczenia nie przerwał nauki, obecnie jest uczniem IV klasy technikum cyfrowych procesów graficznych. Dzięki codziennej ciężkiej pracy  i ćwiczeniom, w które wkłada wiele wysiłku, staje  się  coraz  bardziej  samodzielny. Konieczna jest kosztowna rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt, dlatego rodzice proszą  o wsparcie i dziękują za każdą wpłatę.
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000148747,
a w polu informacji dodatkowych: Rafał Kłosowski.
 
 
 
 
Błażej Malczuk (Bratian)
Błażej jest dzieckiem, które w okresie noworodkowym przeszło zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych oraz posocznicę, a obecnie stwierdzono u niego głuchotę obustronną. Chłopiec został zakwalifikowany do wszczepienia implantu.
By móc funkcjonować jak  zwyczajne  dziecko niezbędne są  intensywna rehabilitacja z neurologopedią oraz zakup odpowiedniego sprzętu, co jest trudne do finansowania przez jego rodziców. W związku z tym proszą o wsparcie dalszego leczenia Błażeja.
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000387207,
a w polu informacji dodatkowych: Błażej Malczuk.
 
 
 
 
Amelia Franciszka Tarchanow (Gwiździny)
Amelia to dziewczynka urodzona z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem wewnętrznym, porażeniem wiotkim kończyn dolnych, stopami końsko - szpotawymi, pęcherzem neurogennym, co równoznaczne jest z codziennym cewnikowaniem. Zdiagnozowano u niej również umiarkowany obustronny niedosłuch. Wymaga całodobowej opieki.
Niezbędne dla życia dziewczynki są leki, cewniki, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, na które rodziców zwyczajnie nie stać. Proszą więc o pomoc finansową.
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000037904,
a w polu informacji dodatkowych: 16535 Tarchanow Amelia Franciszka.
 
 
 
 
 
Franek Arentewicz (Jamielnik)
Franuś jest radosnym i ślicznym chłopcem, jednak  urodził się z szerokim rozszczepem wargi i podniebienia. Dzięki  ofiarności ludzi dobrego serca, Franek objęty jest  kompleksową i wielospecjalistyczną opieką medyczno - terapeutyczną.
Walka o  jego prawidłową mowę cały czas trwa. Rodzice zbierają pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację synka. Zwracają się do Państwa o pomoc. Składają olbrzymie podziękowania dla wszystkich, którzy okażą im wsparcie.
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000248920,
a w polu informacji dodatkowych: 1156 Franek Arentewicz.
 
 
 
 
 
Bartosz Piasecki (Jamielnik)
Bartosz choruje na nowotwór złośliwy - kostniakomięśniak kości ramiennej prawej. Dzielnie znosi wszelkie badania i wyczerpującą organizm chemioterapię – przed nim kolejne jej cykle oraz zabieg wycięcia chorej kości i wstawienia endoprotezy. Leczenie wiąże się z wieloma wydatkami, m. in. zakupem leków, dojazdami do szpitala, noclegami poza domem oraz kosztowną rehabilitacją, które przerastają możliwości finansowe rodziców. Dlatego proszą ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc w walce z chorobą.
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000128832,
a w polu informacji dodatkowych: Bartosz Piasecki.
 
 
 
 
 
Stwardnienie rozsiane jest coraz częściej występującą chorobą w Polsce. To choroba centralnego układu nerwowego o nieznanej przyczynie, na którą nie znaleziono dotąd skutecznego lekarstwa. Oblicza się, że choruje na nią ok. 60 tysięcy osób, przeważnie ludzi młodych, między 20. a 40. rokiem życia. Poniżej udostępniamy Państwu również dane mieszkanki gminy - pani Anny Grudziądz, cierpiącej na tą chorobę. Jej również możemy pomóc.
 
 
Anna Grudziądz (Jamielnik)
Od 2010 roku Pani Anna choruje na stwardnienie rozsiane SM, a choroba rozpoczęła się już 2 lata wcześniej. Obecnie stan określony jest jako zaawansowany, objawy nasilają się, zdiagnozowano także neuroboreliozę.
Pani Ania jest bardzo słaba, ma oczopląs i prawostronne zaburzenie równowagi, często łapie infekcje, dochodzi nawet do zatrzymania moczu. Znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Z głębi serca dziękuje wszystkim, którzy zechcą okazać jej wsparcie –  „liczy się każda złotówka”.
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000055578,
a w polu informacji dodatkowych: Anna Grudziądz.
 
 
 
 
Serdecznie dziękujemy, szczególnie w imieniu potrzebujących!
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 31.01.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także