Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Aktualności dla mieszkańca

Bezpieczniej z Krajową Mapą Zagrożeń

Ilustracja do informacji: Bezpieczniej z Krajową Mapą Zagrożeń
Uprzejmie przypominamy, że od ubiegłego roku można korzystać z internetowej „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, na której mieszkaniec może zaznaczać problemy występujące na danym terenie i tym samym podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. To innowacyjne narzędzie służy do poprawy bezpieczeństwa.
 
 
 
Każde zaznaczone na mapie zgłoszenie jest weryfikowane przez funkcjonariuszy, należy więc korzystać z tego udogodnienia rozsądnie.  Dostępne jest na stronie: http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html, gdzie znajdą Państwo również więcej szczegółowych informacji.
 
 
Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim, od początku roku nowomiejscy funkcjonariusze otrzymali 254 zgłoszenia, z czego 27 dotyczyło zagrożeń występujących na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie.
 
 
 
 
 
 
„Dzielnicowy bliżej nas” dzięki darmowej aplikacji
Podobnym narzędziem jest aplikacja mobilna „Moja Komenda”, która pozwala na szybkie wyszukanie dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Zawiera też bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce, dodano do niej dodatkowe jednostki - m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki, a także sprawnie łączy z dyżurnymi policjantami.
 
 
 
Aplikacja jest bezpłatna, opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 08.11.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także