Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Aktualności dla mieszkańca

Uczniowie szkół zaprezentowali swoje talenty

Ilustracja do informacji: Uczniowie szkół zaprezentowali swoje talenty
Młodzież ze szkół nowomiejskiej gminy, pod kierunkiem nauczycieli i przy wsparciu rodziców, przygotowała ciekawe prace oraz występy artystyczne, które zaprezentowała w sobotę 4 listopada w szkole w Gwiździnach. Odbył się wówczas „Przegląd Twórczości Uczniów Gminy Nowe Miasto Lubawskie”, w ramach realizowanego projektu "Czy to bajka, czy nie bajka?", dofinansowanego z programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 i projektu Wędrownej Akademii Kultury 2017. Patronat nad przedsięwzięciem objął wójt Tomasz Waruszewski.
 
 
Widzowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienia teatralne, filmy, scenki kabaretowe, recytacje wierszy, występy wokalne, taneczne (również z ogniem), grę na instrumentach, wystawy: książek, komiksów, fotografii, rzeźby gier planszowych, florystyki. Pokazy  tych dzieł sprawiły, że uczniowie stali się nie tylko odbiorcami kultury, ale jej współtwórcami.
 
 
 
 
 
   
 
Grant na realizację i najlepsza ocena w województwie
Należy nadmienić, że projekt „Czy to bajka, czy nie bajka?” (przygotowany przez: zespół nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, Bibliotekę Publiczną w Gwiździnach, przy wsparciu Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie) uzyskał najwyższą punktację w województwie Warmińsko – Mazurskim oraz grant na jego realizację.
 
Inicjatywa popularyzuje tak istotne wartości jak: wspólne czytanie, korzystanie z coraz bardziej wyszukanych form rozrywek kulturalnych oraz stosowanie nowych technologii informatycznych. A co za tym idzie – zachęca do umacniania więzi rodzinnych, budowania relacji międzypokoleniowych oraz podejmowania nowych, twórczych działań i rozwijania talentów. 
 
 
 
 
 
 
 
Uczestnik projektu, dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska, podsumowuje
- Gratulujemy szkołom twórczych działań, które pozwalają rozwinąć talenty i pasje młodych ludzi oraz służą nawiązaniu trwałej współpracy pomiędzy szkołami gminy. Słowa uznania należą się: dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom oraz organowi prowadzącemu szkoły, za aktywne włączenie się do grona społeczności, dla której  odkrywanie talentów za pomocą wyrażania emocji i artystycznej ekspresji jest niezwykle ważne. Mamy tez nadzieję, że wszyscy uczestnicy Przeglądu Twórczości Uczniowskiej są dumni ze swoich dokonań i dalej będą rozwijali swoje talenty.
 
 
 
 
 
 
 
Foto: nadesłane
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 08.11.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także