Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Aktualności dla mieszkańca

Jak odnaleźć swoją zawodową drogę - Ogólnopolski Tydzień Kariery w Bratianie

Ilustracja do informacji: Jak odnaleźć swoją zawodową drogę - Ogólnopolski Tydzień Kariery w Bratianie
Trzeci tydzień października przebiegał w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie pod hasłem szeroko rozumianej kariery. Społeczność oświatowej placówki przyłączyła się po raz drugi do obchodów  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
 
 
 
Uczniowie spotkali się m.in. z: hafciarką, pasjonatem historii,  przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Nowym Mieście Lubawskim, fryzjerką, krawcową, technikiem kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, doradcą zawodowym, kosmetyczką, motocyklistami, geodetą, żołnierzami zawodowymi, kuratorem sądowym, dietetykiem, górnikiem, sympatykami rzeźbiarstwa w drewnie i wypraw rowerowych.
 
 
Spotkania z ciekawymi ludźmi z pewnością pomogły młodzieży poszerzyć horyzonty, rozbudzić świadomość potrzeby poszukiwania i poznawania swoich talentów, a także kompetencji - aby odnaleźć swoją drogę i zawód, który wykonywaliby z pasją.
 
 
W ramach  OTK w bratiańskiej szkole gościli przedstawicieli szkoły średniej. Reprezentanci Zespołu Szkół im. C.K. Norwida z Nowego Miasta Lubawskiego prezentowali ofertę edukacyjną swojej szkoły. Spotkanie miało na celu stworzenie ósmoklasistom i trzecioklasistom z gimnazjum warunków do zapoznania się z ofertami kształcenia oraz pomoc w wyborze szkoły.
 
 
 
 
Ogólnie o inicjatywie
Ogółem Ogólnopolski Tydzień Kariery jest organizowany  w Polsce od  2009 roku i obejmuje działania mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. W ramach OTK  można realizować każdą ideę, pomysł i działanie na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa zawodowego.
 
 
Zmagania na szczeblu powiatowym - "Moja pasja kluczem do sukcesu”
Uczniowie z ZS Bratian wzięli udział w powiatowym konkursie z zakresu doradztwa zawodowego pt.: „Moja pasja kluczem do sukcesu", który jak co roku wpisał się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
 
Więcej szczegółowych informacji dostępnych na stronie internetowej szkoły – >>ZAPRASZAMY<<!
 
 
Źródło, foto: ZS Bratian
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 29.10.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także