Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Aktualności dla mieszkańca

12.12.2018

Prognoza niebezpiecznych zjawisk - woj. warmińsko-mazurskie

UWAGA! Prognoza niebezpiecznych zjawisk. Dziś w nocy możliwe oblodzenia nawierzchni.
Ilustracja do informacji: Turniej Grand Prix w warcabach zakończony
12.12.2018

Turniej Grand Prix w warcabach zakończony

Zakończył się Cykl Turniejów Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie w warcabach 64 polowych. Głównym organizatorem była sekcja warcabowa Gminnego...
Ilustracja do informacji: Karolina Palczewska z promocją swojej książki w jamielnickiej bibliotece
12.12.2018

Karolina Palczewska z promocją swojej książki w jamielnickiej bibliotece

Karolina Palczewska z promocją swojej książki w jamielnickiej bibliotece Karolina Palczewska - mieszkanka Ząbrowa jest autorką książki pt. „Powstanie Warszawskie...
Ilustracja do informacji: W jamielnickiej bibliotece „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”
11.12.2018

W jamielnickiej bibliotece „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”

W jamielnickiej bibliotece „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…” 116.urodziny Pluszowego Misia w jamielnickiej bibliotece, jak zawsze były huczne.:) Z roku na rok...
30.11.2018

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Załączniki

UWAGA! Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Ilustracja do informacji: Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku - XIX edycja turnieju cd.
30.11.2018

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku - XIX edycja turnieju cd.

Za nami drugi dzień finału powiatowego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”!

W środę 28 listopada 2018 r. w nowomiejskiej Hali MOSiR mogliśmy podziwiać najlepsze zespoły w powiecie nowomiejskim w kategoriach U-12 dziewcząt i U-12 chłopców. Koordynator finału powiatowego z ramienia PZPN Jarosław Roszkowski złożył następującą relację z tego wydarzenia"
"Tradycyjnie turniej otworzyli zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego – Jerzy Czapliński, Wójt Gminy Kurzętnik – Wojciech Dereszewski, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie – Tomasz Waruszewski, Wójt Gminy Grodziczno – Tomasz Szczepański oraz Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach – Ewa Wodara.
W kategorii U-12 dziewcząt  awans do finału powiatowego uzyskały drużyny: SP Brzozie Lubawskie, SP Mroczno, SP 2 Nowe Miasto Lubawskie oraz SSP Tylice.
Ze względów zdrowotnych zawodniczek w dzisiejszym turnieju zabrakło zespołów  z Brzozia Lubawskiego i Nowego Miasta Lubawskiego. Więc w meczu finałowym zagrały drużyny z Mroczna i Tylic. Mecz początkowo był wyrównany, ale później inicjatywę przejęły tyliczanki. Po bardzo ładnej składnej akcji Lange – Nadolska – Lendzion, ta ostatnia zdobyła bramkę jak się później okazało jedyną i zwycięską dla drużyny SSP Tylice. Wiktoria Lendzion, bo o niej mowa zdobyła swoją 98 bramkę w 43 oficjalnym meczu turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w XV, XVI, XVII, XVIII i XIX edycji finałów gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskiego. Na uznanie zasłużyła bramkarka z drużyny SP Mroczno ponieważ już do końca meczu nie wpuściła bramki, choć tyliczanki wielokrotnie próbowały ją pokonać w sytuacjach sam na sam i strzałami z dystansu.
W kategorii U-12 chłopców udział wzięli wszyscy mistrzowie finałów gminnych i miejskiego naszego powiatu nowomiejskiego: SP Krotoszyny, SP Marzęcice, SP Mroczno, SP 1 Nowe Miasto Lubawskie i SSP Tylice.
Turniej w tej kategorii rozegrany został systemem „każdy z każdym” więc mogliśmy podziwiać najlepszych zawodników w 10 meczach. Poziom gry w większości spotkań był bardzo wysoki i wyrównany, często, bo aż w siedmiu meczach wynik kończył się „tylko” 1:0 Do samego końca czekaliśmy, żeby wyłonić zwycięzcę turnieju, bo faworytów było kilku. Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy SP 1 Nowe Miasto Lubawskie (3 zwycięstwa i 1 remis), przed zawodnikami z drużyn SP Mroczno (3 zwycięstwa i 1 porażka), SP Krotoszyny, SP Marzęcice i SSP Tylice.
Mistrzowie finału powiatowego XIX edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku":
- kategoria U-12 dziewczęta: SSP TYLICE
- kategoria U-12 chłopcy: SP 1 NOWE MIASTO LUBAWSKIE
Najlepszą zawodniczką turnieju U-12 dziewcząt została: Sandra Witkowska (SP Mroczno).
Najlepszym zawodnikiem turnieju U-12 chłopców został: Bartosz Dąbrowski (SP 1 Nowe Miasto Lub.)
Nagrody dla najlepszych zawodników, dyplomy dla zawodników i drużyn oraz puchary ufundowali: Polski Związek Piłki Nożnej i Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.
 
Dziękuję zaproszonym gościom za przyjecie zaproszenia i udział w turnieju, my wiemy ile macie obowiązków każdego dnia, ale cieszmy, że znaleźliście czas na wspieranie i kibicowanie młodym utalentowanym zawodniczkom i zawodnikom reprezentujących wasze gminy w finale powiatowym największego piłkarskiego turnieju dla dzieci w Polsce i w Europie.
 
Dziękuje trenerom, nauczycielom wychowania fizycznego, dyrektorom szkół, rodzicom, mojemu "sztabowi organizacyjnemu" i przede wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za zaangażowanie podczas finałów gminnych, finału miejskiego i finału powiatowego.
 
Dziękuję również dyrektorowi MOSiR-u za użyczenie hali, sędziemu Panu Arkadiuszowi za dwa dni sędziowania oraz paniom, które sprawowały opiekę medyczną Pani Grażynie i Pani Iwonie."
 
 
 

Galeria zdjęć

30.11.2018

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Załączniki

Uwaga! Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Ilustracja do informacji: Szansa dla sportowców
30.11.2018

Szansa dla sportowców

Załączniki

Program Stypendialny Natalii Partyki


Sportowcy w wieku od 17 do 22 lat, którzy osiągają wysokie wyniki w sporcie na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich mogą starać się o stypendium sportowe Natalii Partyki. Więcej informacji w załączniku.
28.11.2018

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Załączniki

Ilustracja do informacji: „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – XIX edycja turnieju
27.11.2018

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – XIX edycja turnieju

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – XIX edycja turnieju

W dniu 26 listopada 2018 r. odbył się w nowomiejskiej Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  finał powiatowy największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Polsce i w Europie "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-8 i U-10!
Zawodników przywitali i oficjalnie otworzyli turniej zaproszeni goście: Wicestarosta powiatu nowomiejskiego - Jerzy Czapliński, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie - Tomasz Waruszewski i Wójt Gminy Kurzętnik - Wojciech Dereszewski.
W turnieju udział wzięło 9 drużyn, byli to mistrzowie finałów gminnych i miejskiego z terenu powiatu nowomiejskiego z następujących szkół podstawowych: Bratian, Nowe Miasto Lubawskie, Marzęcice, Nowe Grodziczno i Tylice.
Po trzygodzinnej rywalizacji zostały wyłonione zwycięskie drużyny, które będą reprezentowały powiat nowomiejski w finale wojewódzkim.
 
Mistrzowie finału powiatowego
Mistrzowie finału powiatowego XIX edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku":
- kategoria U-8 dziewczęta: SSP TYLICE

- kategoria U-8 chłopcy: SSP TYLICE (w finale zwyciężyli 2:0 z drużyną SP 2 Nowe Miasto Lubawskie)
Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został: Jacek Marszelewski (SSP Tylice)

- kategoria U-10 dziewczęta: SSP TYLICE (w finale zwyciężyli 3:0 z drużyną SP Nowe Grodziczno)
Najlepszą zawodniczką w tej kategorii została zdobywczyni wszystkich trzech bramek - Aleksandra Gosik (SSP Tylice)

- kategoria U-10 chłopcy: SP BRATIAN (zwyciężyli we wszystkich trzech meczach fazy grupowej: 1:0 z SP 2 Nowe Miasto Lubawskie, 2:1 z SP Marzęcice, 3:0 z SP Nowe Grodziczno)
Najlepszym zawodnikiem tej kategorii został: Wojciech Skubaja (SP Bratian)
 
Nagrody dla najlepszych zawodników, dyplomy dla zawodników i drużyn oraz puchary ufundowali: Polski Związek Piłki Nożnej i Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.
 
Dziękuję zaproszonym gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w turnieju. Już w środę gramy w kategorii U-12 chłopcy i U-12 dziewczęta, gdzie udział zagwarantowało sobie 9 drużyn.
Koordynator finału powiatowego z ramienia PZPN
Jarosław Roszkowski
 
 

Galeria zdjęć