Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Aktualności dla turysty

Lekarty. Szansa na kolejne zwycięstwo – pomóżcie!

Ilustracja do informacji: Lekarty. Szansa na kolejne zwycięstwo – pomóżcie!
Siłownie w plenerze to ostatnio popularny temat. Chęć sportu na świeżym powietrzu zrodziła się także w mieszkańcach naszej gminy. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, na placach zabaw w Nawrze i Tylicach oraz na terenie przystani kajakowej w Mszanowie zamontowano pierwsze sprzęty siłowni zewnętrznej.
 
 
 
O dofinansowanie na zakup takich urządzeń starają się również mieszkańcy Lekart! Sołtys i Rada Sołecka korzystają z każdej możliwości, by odciążyć gminę - zabiegają o środki finansowe z innych źródeł. Chcą w ten sposób realizować swoje plany. Dążą do upiększenia wsi oraz aktywizacji lokalnej społeczności, poprzez zapewnienie jej atrakcyjnych punktów rekreacyjnych. Jest to szczególnie istotne teraz, kiedy na terenie miejscowości rozwija się infrastruktura drogowa.
 
 
 
Na sprzęt do siłowni zostały zabezpieczone już środki z funduszu sołeckiego. Lekarty starają się też o Małe Granty Sołeckie od marszałka oraz dotarły kolejny raz do etapu głosowania w III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, inicjowanego przez sieć supermarketów TESCO Polska.
 
Przypomnijmy, że dzięki blisko 17 tys. oddanych głosów w poprzedniej edycji tego konkursu, przy placu zabaw w centrum wsi postawiono drewnianą wiatę. Już podczas rywalizacji w tej edycji, inicjatorom przyświecał cel, by później w obrębie nowej altany stworzyć siłownię „pod chmurką”. Konsekwentnie ten plan realizują.
 
 
 
 
Trudno jest o wszystko zabiegać samemu, a więc Lekarty kolejny raz liczą na Państwa pomoc! Czy jeszcze przez jeden miesiąc – październik, będziecie oddawać na nie swoje głosy w markecie TESCO?
 
Z pewnością pamiętacie, że to naprawdę proste – liczą się jedynie chęci i odrobina życzliwości!
 
 
Tylko 125 organizacji zdobędzie grant w wysokości 5 000 zł, a zwycięzców ponownie wybiorą klienci Tesco w ogólnopolskim głosowaniu w markecie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na projekt „Łączymy pokolenia we wsi Lekarty” można głosować w następujących sklepach TESCO: Nowe Miasto Lubawskie – ul. Żwirki i Wigury 1e, Lubawa – ul. Wyzwolenia 1.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 03.10.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także