Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Aktualności dla turysty

Recital Kuby Michalskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ilustracja do informacji: Recital Kuby Michalskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dokładnie 1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie władze komunistyczne rozstrzelały siedmiu członków niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". Od 2011 roku rocznica tej zbrodni zwie się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 
 
W gminie Nowe Miasto Lubawskie upamiętnimy te wydarzenia nieco później, bo 15 marca. Tego dnia od godziny 17:00 w auli Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie rozpocznie się recital Kuby Michalskiego.
 
 
Zaplanowany koncert to połączenie piosenek genialnego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej i wierszy wielkich polskich poetów z muzyką Kuby Michalskiego. Całość składa się w poetycko - muzyczną opowieść o historii Polski - od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów i wojny, aż do czasów prawie współczesnych. Nie zabraknie także utworów powstałych do tekstów Żołnierzy Wyklętych.
 

Wstęp na recital jest bezpłatny. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lista powiązanych wydarzeń kalendarium

.Archiwum

  • Zaplanowany koncert to połączenie piosenek genialnego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej i wierszy wielkich polskich poetów z muzyką Kuby Michalskiego. Całość składa się w poetycko - muzyczną opowieść o historii Polski - od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów i wojny, aż do czasów prawie współczesnych. Nie zabraknie także utworów powstałych do tekstów Żołnierzy Wyklętych.
  • Data utworzenia: 02.03.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także