Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Aktualności dla przedsiębiorcy

Zbiórka dla pogorzelców trwa. Przyłącz się i pomóż!

Ilustracja do informacji: Zbiórka dla pogorzelców trwa. Przyłącz się i pomóż!
Jeszcze do 31 stycznia br. mogą Państwo wspomóc rodzinę Państwa Majchrzaków z Gryźlin, którym w nocy z 2. na 3. stycznia zapalił się dom. Szkody są ogromne – począwszy od uszkodzeń dachu i stropu, skończywszy na podłogach.  Budynek nie nadaje się do tego, aby w nim mieszkać.
 
 
Od 8 stycznia trwa zbiórka pieniędzy (na specjalnie utworzone konto o numerze: 52 9484 1121 3011 0110 5445 0001), a w szkołach nowomiejskiej gminy (tj. w: Bratianie, Jamielniku, Gwiździnach, Radomnie, Skarlinie i Tylicach) zbiórka materiałów budowlanych, mebli i innych przydatnych przedmiotów. W pierwszej kolejności potrzebne są: materiały do konstrukcji dachu, drzewo, deski, folie, ocieplenie i płyty GK.
 
 
Już pierwszy dzień akcji przyniósł efekty. Pierwsi z pomocą ruszyli sąsiedzi Pani Wandy  i Pana Jarosława - czyli członkowie rad sołeckich z: Gryźlin, Chrośla oraz Nowego Dworu Bratiańskiego. Wsparli pogorzelców łączną kwotą 4 833zł.
 
Środki, które wpłynęły na specjalnie założone konto, zostały wpłacone na rachunek bankowy hurtowni Euro-Dach, jako zaliczka na materiały budowlane. Póki co udało się zebrać blisko 12 tys. zł.
 
Serdecznie dziękujemy!
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 29.01.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także