Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

"Ask an American" w Jamielniku

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku realizuje projekt na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego. Informacje o ostatnich wydarzeniach w ramach projektu przekazał anglista Łukasz Rumiński:
"Szkołę Podstawową w Jamielniku odwiedziła Kasia Mecinski, autorka kanału YouTube o nazwie "Fifty na Pół", współtwórczyni wraz z Krzysztofem Gonciarzem kanału "The Uwaga Pies", Amerykanka polskiego pochodzenia obecnie mieszkająca w Japonii. Kasia Mecinski przyjechała do Jamielnika na zaproszenie autorów projektu "Ask an American". Jest to projekt w ramach Programu English Teaching, służący nauce angielskiego w nietypowy sposób poza regularnymi lekcjami w szkole, a polega na stworzeniu mini studia telewizyjnego, w którym uczniowie prowadzą wywiady z Amerykanami. Nagrania ze studia publikowane są raz w tygodniu, co czwartek na założonym kanale o nazwie "Ask an American". Z wizyty Kasi Mecinski w Jamielniku powstały trzy odcinki programu, a dwa dostępne są juz na ich kanale YouTube:
 
W najbliższym czasie uczniowie z Jamielnika wybierają się także do Ambasady USA w Warszawie celem nakręcenia wywiadu z ambasador, panią Georgette Mosbacher. Film udostępniony będzie także na ich kanale."
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 19.11.2018
  • Autor:Agnieszka Paturalska-Miehlau

Zobacz także