Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Nawra 44. Rusza remont budynku i obejścia

Ilustracja do informacji: Nawra 44. Rusza remont budynku i obejścia
Prace remontowe budynku nr 44 w Nawrze oraz drogi objazdowej i chodnika wokół domu rozpoczną się już w najbliższych dniach. Gospodarz gminy zawarł umowy z wykonawcami, które zobowiązują ich do zrealizowania prac do końca listopada br.
 
 
 
 
 
 
Planowaną drogę (o szer. 3,8 m) i chodnik (o szer. 1,2 m) wykona firma Kompleksowe Usługi dla Rolnictwa Paweł Wyżykowski. Na długości 95 m.b. zostanie ułożona kostka betonowa i będzie to kosztować prawie 60 tys. zł.
 
 
 
 
 
 
 
W budynku nr 44 zostanie wyremontowanych pięć lokali i klatka schodowa, uzbrojony teren oraz docieplony cały budynek. Zgodnie z potrzebami mieszkańców, zgłoszonymi do gminy na etapie składania wniosków do ANR, w trzech lokalach i pustostanie (który zostanie przyłączony do jednego z mieszkań) będą wymienione instalacje elektryczne, wodno – kanalizacyjne i c.o. W dwóch  pozostałych pomieszczeniach planuje się wymianę pieców, szpachlowanie i malowanie. (Zdjęcia ilustrujące stan budynku przed remontem w Galerii zdjęć poniżej.)
Odrestaurowaniem zajmie się F.H.U. FRANC – BUD Grzegorz Dreszler. Będzie to koszt 338 tys. zł.
 
Zadania będą finansowane przez Agencję Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie.
 
 
 
Przypomnijmy, że gmina Nowe Miasto Lubawskie dzięki dobrej współpracy z ANR otrzymała pomoc finansową w wysokości ponad 1 mln zł na realizację inwestycji – w tym: aż 840 659 zł dla Nawry, 77 948 zł dla Gwiździn i 97 084 zł dla Mszanowa.
 
 
 
 
 
 
W pełni zrealizowana została już budowa dojazdu do budynku przy hydroforni w Nawrze, a w najbliższych dniach ruszą prace na drodze dojazdowej w Małej Nawrze.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 18.08.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także