Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Przeszło 2 mln zł na kontynuację ścieżki rowerowej. Znamy wykonawcę

Ilustracja do informacji: Przeszło 2 mln zł na kontynuację ścieżki rowerowej. Znamy wykonawcę
W styczniu otwarto oferty w przetargu na budowę ścieżki rowerowej z Bratiana do Radomna. Chęć wykonania zadania zgłosiły trzy firmy.
 
 
 
Najniższą cenę – tj. 2,3 mln zł zaproponowało Przedsiębiorstwo Drogowo – Budowlane Sp. z o.o. z Brodnicy.  I to właśnie z tym wykonawcą Wójt Gminy Tomasz Waruszewski przypieczętował w ubiegłym tygodniu umowę na realizację ścieżki.
 
 
Warto zaznaczyć, że firma wykonała już nie jedną gminną inwestycję i jest znana ze swojej fachowości. Prognozuje to zadowalające efekty w postaci dobrze wykonanego szlaku rowerowego.
 
 
 
 
 
Technicznie o ścieżce
Przypomnijmy, że początek planowanej ścieżki o długości 4,68 km zaczyna się od ulicy Grunwaldzkiej w Bratianie, a kończy przy drodze powiatowej w okolicy Radomna. Poprowadzona zostanie ponownie po istniejącym śladzie byłej linii kolejowej relacji Tama Brodzka – Iława.
 
 
 
 
 
Oprócz utwardzenia nawierzchni traktu asfaltobetonem (obecnie jest podłoże żwirowo – tłuczniowe), zostanie utworzony parking wraz z infrastrukturą towarzyszącą dla korzystających z obiektu, tj.: zadaszone stoły z ławkami, ławki parkowe oraz stojaki na rowery. Miejsca skrzyżowań z drogami oraz sama ścieżka będą oznakowane znakami pionowymi i poziomymi.
 
 
 
 
 
Inwestycja możliwa dzięki dotacji
Inwestycja jest możliwa dzięki przyznanemu dofinansowaniu w kwocie 1,5 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014–2020.  Przekazanie placu budowy w ręce wykonawcy planuje się w miesiącu lutym br., a prace powinny potrwać do końca lipca br.
 
 
 
 
Bardziej szczegółowo o inwestycji pisaliśmy na stronie 6. grudniowego wydania gminnego czasopisma: http://gminanml.pl/system/obj/2362_Biuletyn_Gminy_NML_-_wyd_swiateczne_2017.pdf
                 
 
 
 
 
 
                                                                                  
Projekt pn. „Budowa ścieżki rowerowej Bratian – Iława – Etap I Bratian – Radomno”     dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 – 2020
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 17.01.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także