Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Nowa remiza dla strażaków z Chrośla

Ilustracja do informacji: Nowa remiza dla strażaków z Chrośla
Po długim procesie poszukiwania wykonawcy i trzech ogłoszonych przetargach w końcu wiemy, kto wybuduje zupełnie nową remizę dla druhów z Chrośla. W ostatnią środę Wójt Gminy Tomasz Waruszewski wspólnie z właścicielem firmy Usługi Budowlane Roman Raszkowski przypieczętował umowę na realizację inwestycji, wartą 399 500 zł.
 
 
 
 
 
 
W miejscu starej, zniszczonej remizy powstanie zupełnie nowy budynek parterowy z poddaszem użytkowym, który pomieści nie tylko pomieszczenia dla OSP, ale także dla zlokalizowanego tam sklepu. Dach budynku będzie pokryty blachodachówką, ściany zostaną docieplone metodą lekką mokrą z tynkiem mineralnym.
 
Strażacy otrzymają przestronny garaż (pow. 52,75 m2), szatnię (pow. 11,6 m2) z umywalnią (pow. 7,35 m2) na parterze budynku oraz salkę szkoleniową z pomieszczeniem socjalnym i magazynem do sprzętu na poddaszu.
 
 
 
Całkowite zakończenie prac budowlanych zaplanowano na połowę grudnia br.,  z tym że pierwszy etap inwestycji – tj. stan surowy zamknięty z elewacją i pokryciem, ma zostać wykonany do połowy września br.
 
 
 
W ostatni weekend ochotnicy rozpoczęli porządki i prace przygotowawcze do wyburzenia remizy.
Foto: OSP Chrośle
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 09.04.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także