Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Wśród wyremontowanych dróg gminnych również te w Gwiździnach

Ilustracja do informacji: Wśród wyremontowanych dróg gminnych również te w Gwiździnach
W miniony piątek podsumowano w gminie kolejną dużą inwestycję, wartą 4 mln zł. Mowa o przebudowie dróg w Gwiździnach. Zadanie zostało dofinansowane kwotą ponad 1,7 mln zł z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019.
 
 
Było tradycyjne przecięcie wstęgi na znak oficjalnego otwarcia wyremontowanych dróg, a żeby bezpiecznie służyły jej użytkownikom, zostały poświęcone przez ks. Józefa Cierkowskiego, proboszcza miejscowej parafii. Nie zabrakło wspólnego toastu, podziękowań, przemówień oraz przejścia odnowioną jezdnią.
 
 
 
 
 
Co w efekcie prac
Przebudowana została droga gminna biegnąca przez centrum wsi – od boiska sportowego do byłej mleczarni. Powstał tu asfaltowy odcinek o długości 2074 m i szerokości 5–6 m. Wykonano pobocza, zjazdy na posesje, odwodnienie oraz na długości 1280 m chodnik z kostki betonowej. Wymieniono oznakowanie, powstały przejścia dla pieszych i zatoczka autobusowa.
 
Ponadto remontem zostały objęte mniejsze odcinki dróg - w kierunku Mroczenka i Tylic oraz drogi wewnętrzne do kółka rolniczego, osiedla domków jednorodzinnych i przy remizie OSP.
 
Większość dróg przebudowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp. z o.o. z Brodnicy. Drogę w kierunku kółka rolniczego i OSP wykonał DAR-BRUK Dariusz Kirzeniewski.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 24.10.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także