Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

„Od bierności do aktywności” – zajęcia z aktywizacji społeczno-zawodowej rozpoczęte

Ilustracja do informacji: „Od bierności do aktywności” – zajęcia z aktywizacji społeczno-zawodowej rozpoczęte
Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie rozpoczął realizację projektu pn. „Od bierności do aktywności”, który skierowany jest do osób korzystających z pomocy placówki. W edycji zaplanowanej na lata 2017-2018  dwudziestu beneficjentów projektu będzie brało udział w działaniach, które doprowadzą do wzrostu ich gotowości do podjęcia zatrudnienia oraz aktywności społeczno-zawodowej.
 
 
Grupa siedmiu uczestników (będących w wieku powyżej 50. roku życia) 9 października rozpoczęła udział w treningu kompetencji i umiejętności społecznych. W ramach zajęć poznają zagadnienia dotyczące motywacji, postaw życiowych oraz poczucia własnej wartości. Zdobędą  dodatkowe umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej i sposobów radzenia sobie ze stresem oraz techniki zachowań asertywnych.
 
 
 
 
 
 
 
Projekt „OD BIERNOŚCI DO AKTYWNOŚCI” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 11.1.1
 
 
 
 
Zdjęcia: archiwum OPS

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 17.10.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także