Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Znamy wykonawcę, który zrealizuje pierwszy etap wielomilionowej inwestycji gminnej

Ilustracja do informacji: Znamy wykonawcę, który zrealizuje pierwszy etap wielomilionowej inwestycji gminnej
Modernizacja systemu zaopatrzenia mieszkańców w wodę i budowa nowoczesnych stacji uzdatniania wody w gminie Nowe Miasto Lubawskie to największe wyzwanie na najbliższe lata. Jest ono coraz bliżej realizacji. We wtorek 21 listopada Prezes Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mszanowie – Leszek Moczadło, w towarzystwie gospodarza gminy – Tomasza Waruszewskiego, podpisał umowę z wykonawcą.
 
 
 
 
 
Realizację pierwszego etapu przedsięwzięcia prezes powierzył Zakładowi Obsługi Budownictwa i Inwestycji Sekulski Janusz z Sierpca – firmie z 25-letnim doświadczeniem na rynku i blisko 70. wybudowanymi stacjami na swoim koncie.
 
 
Wykonawca zobowiązał się w terminie do końca września 2018 roku sporządzić dokumentację projektową i zrealizować dwa zadania, tj. rozbudować sieci wodociągowe w: Skarlinie (łącznik z siecią w Nowym Dworze Bratiańskim) oraz Lekartach (łącznik z siecią wodociągową w Gryźlinach). Jednocześnie będzie prowadził prace projektowe dla pozostałych dwóch zadań związanych z przebudową sieci wodociągowej w Skarlinie - wymianą rur azbestowych oraz wybudowaniem całkowicie nowej Stacji Uzdatniania Wody w Skarlinie, z końcowym terminem realizacji określonym na połowę marca 2019 roku.
 
 
 
Pierwszy, wyżej opisany etap wieloletniej inwestycji będzie kosztować blisko 4,4 mln zł. Prawie połowę wydatków pokryje dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Również Urząd Gminy partycypuje w kosztach kwotą 500 tys. zł.
 
Szczegółowo o inwestycji pisaliśmy w artykule: Nowoczesna SUW i woda dobrej jakości dzięki pozyskanemu dofinansowaniu
 
 
 
 
 
                                                                                                                        
Zadanie dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 23.11.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także