Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Kolejne dofinansowanie, tym razem na przebudowę dróg w Gwiździnach

Ilustracja do informacji: Kolejne dofinansowanie, tym razem na przebudowę dróg w Gwiździnach
W planach inwestycyjnych przyszedł czas na generalną przebudowę dróg w Gwiździnach. Już nie w tym roku, ale najbliższym, co zagwarantuje uzyskane dofinansowanie. Gmina Nowe Miasto Lubawskie uplasowała się na 9. pozycji na liście rankingowej beneficjentów "Programu Rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Jest więc pewne, że otrzyma wnioskowane 50% dotacji. Całkowita wartość projektu to aż 3,5 mln zł.
 
 
Przebudowana zostanie droga gminna biegnąca przez centrum wsi - od boiska sportowego do byłej mleczarni. Powstanie tu asfaltowy odcinek o długości 2074 m i szerokości 5 - 6 m (obecnie jest stary asfalt lub nawierzchnia żwirowa). Zostaną wykonane: pobocza, zjazdy na posesje, odwodnienie oraz na długości 1280 m chodnik z kostki betonowej. Będzie wymienione oznakowanie, powstaną przejścia dla pieszych oraz zatoczka autobusowa.
 
 
 
 
Korzyści z inwestycji
Przebudowa drogi pozwoli mieszkańcom i podróżującym na dojazd do terenów mieszkalnych, rekreacyjnych oraz inwestycyjnych.  Spowoduje odciążenie odcinka drogi powiatowej. Dzięki wykonaniu nawierzchni bitumicznej poprawi się równość jezdni, co znacznie skróci czas przejazdu. Zlikwidowanie wyrw i wybojów wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo poruszających się pojazdami mechanicznymi oraz pieszych. Ponadto realizacja projektu pozwoli na dalszą rozbudowę sieci dróg, które obecnie są tylko drogami nieutwardzonymi.
 
 
 
 
Dodatkowo zostaną poszerzone pas ruchu oraz pobocza, co ułatwi wymijanie się aut, autobusów szkolnych oraz maszyn rolniczych, dojeżdżających do pól.
 
 
 

Zadanie dofinansowane z "Programu Rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 23.11.2017
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także