Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Jest dofinansowanie na plac zabaw i siłownię pod chmurką w Skarlinie

Ilustracja do informacji: Jest dofinansowanie na plac zabaw i siłownię pod chmurką w Skarlinie
Świetna wiadomość dla mieszkańców Skarlina! Gmina pozyskała dofinansowanie w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, Otwarte Strefy Aktywności (OSA) na budowę nowego placu zabaw i siłowni plenerowej w tej miejscowości!
 
 
Tak jak wspominaliśmy w ostatnim numerze gminnego biuletynu, na nowy program OSA, po raz pierwszy w całości poświęcony rozwojowi małej infrastruktury w Polsce, Ministerstwo Sportu i Turystyki w ciągu dwóch lat przeznaczy 100 mln zł. Gmina otrzyma ponad 29 tys. zł, a łączny koszt zaplanowanej inwestycji to prawie 59 tys. zł.
 
 
Zadanie obejmie swym zakresem:
- 6 urządzeń siłowni plenerowej, w tym 3 urządzenia podwójne, co w sumie daje łącznie 9 urządzeń siłowni pod chmurką;
- strefę relaksu, zawierającą m.in: stół do szachów/warcabów, 4 ławki, 2 kosze na śmieci i stojak na rowery;
- plac zabaw: 4 nowe urządzenia, 2 ławki, nasadzenia, kosz na śmieci, stojak na rowery, regulamin korzystania z placu zabaw oraz istniejące już: ogrodzenie terenu i 1 urządzenie placu zabaw – huśtawka pojedyncza.
 
 
 
 
 
Strefa aktywności powstanie w miejscu, które od wielu lat było przeznaczone pod plac zabaw. Z uwagi na zły stan techniczny, większość dotychczasowych urządzeń zostało zdemontowanych – stanowiły zagrożenie dla korzystających z nich dzieci. Nowy plac zabaw pozwoli na przywrócenie pełnego waloru miejsca przeznaczonego do rekreacji na świeżym powietrzu. A przede wszystkim, co chyba najważniejsze – zapewni najmłodszym mieszkańcom bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy i spędzania wolnego czasu.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 20.06.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także