Aktualności

Największa orkiestra świata? Oczywiście Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

  • 09-01-2020
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
      Wiatr w żagle! Już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy wielki finał wspólnego rejsu, którego celem jest zbiórka pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
 
    Główne centra dowodzenia zlokalizowane będą w szkołach. Sztab Orkiestry GCK Mszanowo tradycyjnie gra w Bratianie, Gwiździnach, Skarlinie i Tylicach. Orkiestrowy rozkład jazdy rozpocznie się już w piątek, 10 stycznia. Na ten dzień zaplanowano m.in. zabawę karnawałową w Skarlinie, turniej piłki nożnej w Bratianie oraz gwiazdkę szkolną w Gwiździnach.
W niedzielę do akcji przystąpią wolontariusze, którzy będą zbierać datki do puszek. Po południu zaś zapraszamy do udziału w zabawach dla dzieci i licytacjach. Nie zabraknie oczywiście słodkości           w kawiarenkach, przygotowanych specjalnie na tę okazję.
 
 
       Interesująco zapowiada się również niedziela w Radomnie.  Tu orkiestrowe granie rozpocznie się na sportowo. Organizatorzy proponują bieg główny na dystansie 6 km, wycieczkę rowerową na dystansie 13 km oraz bieg/spacer dzieci z rodzicami. Zapisy od godziny 11:30 w szkole. Start przewidziano na godzinę 13:00. Wpisowe - dobrowolna opłata na rzecz Orkiestry. Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkowy medal, a na mecie będzie czekał ciepły posiłek i słodka niespodzianka. Ponadto w programie: licytacja orkiestrowych gadżetów, loteria fantowa, kawiarenka oraz moc atrakcji dla najmłodszych. Na zakończenie - tradycyjne światełko do nieba.
 
       W Szkole Podstawowej w Jamielniku również czeka na mieszkańców wiele atrakcji związanych z wielkoorkiestrowym graniem. Na sobotę zaplanowano turniej siatkówki, który rozpocznie się o godz. 9.00. W niedzielę natomiast mieszkańcy będą mogli wziąć udział m.in. we wspólnym kolędowaniu oraz przekonać się, jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków. Wszystkie panie zaś na pewno chętnie skorzystają z profesjonalnego badania cery. Odbędzie się również licytacja gadżetów.
 
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30