Aktualności

Być kobietą, być kobietą...

  • 10-03-2020
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
 
 
          Nadszedł marzec a wraz z nim Dzień Kobiet. W gminie Nowe Miasto Lubawskie święto to obchodzimy wspólnie. Każde sołectwo, w okolicach 8 marca,  przygotowuje spotkania, w których mogą uczestniczyć wszystkie jego Mieszkanki. Spotkania nie byle jakie, ponieważ z roku na rok bierze w nich udział coraz więcej Pań. Za każdym razem udowadniają one, że nie tylko potrafią się świetnie zorganizować ale i świetnie bawić w swoim towarzystwie. Czasami nawet do białego rana, do czego zachęcają zawsze bogato zastawione stoły.
 
          Jak zwykle sołectwa odwiedzili również Wójt i Przewodniczący Rady Gminy, aby złożyć Paniom serdeczne życzenia i obdarować kwiatkiem. W tym roku były to goździki – nieodzowny symbol święta kobiet.
 
          Jak wielokrotnie podkreślał włodarz gminy, te uroczyste obchody, w których przygotowania włączyli się również panowie (m.in. członkowie miejscowych OSP), życzenia i kwiaty pokazują, jak bardzo ważne dla mężczyzn są kobiety. Bezwzględnie należą się im podziękowania za to, co robią dla swoich miejscowości i dla całej gminy. Zwłaszcza, że wszystkie te dodatkowe zajęcia łączą z pracą zawodową i życiem rodzinnym. Dlatego też, w ramach podziękowania za ich zaangażowanie i dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, zorganizowano cykl wydarzeń kulturalnych oraz spotkań warsztatowo-szkoleniowych. Panie wzięły udział m.in. w warsztatach układania kompozycji kwiatowych, wytwarzały własne ekologiczne mydełka oraz dowiedziały się jak dbać o stopy i pielęgnować dłonie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Dzień Kobiet 2020

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30