Aktualności

Mikołaj Kopernik - wczoraj i dziś

27 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Radomnie odbył się X Gminny Konkurs Historyczny dla szkół podstawowych z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie zatytułowany ,,Mikołaj Kopernik- wczoraj i dziś”.
Ideą konkursu było rozbudzenie u młodzieży zainteresowania życiem i osiągnięciami Mikołaja Kopernika oraz przygotowanie się do obchodów roku jubileuszowego – 550 rocznicy urodzin astronoma.
 
Każdą ze szkół reprezentował czteroosobowy zespół składający się z uczniów klas IV-VIII.
Konkurs składał się z kilku etapów i zadań. Pierwszy z nich odbył się w Radomnie i polegał on na sprawdzeniu wiedzy z życia Mikołaja Kopernika, który pisało 3 uczniów z każdej ze szkół.
 
Dodatkowymi zadaniami konkursowymi było przygotowanie plakatu na 550 rocznicę urodzin astronoma, kartki urodzinowej, a także napisanie listu do Mikołaja Kopernika.  Obowiązkowo musiał się w nim znaleźć  opis odkrycia przełomu XX i XXI wieku, które zdaniem ucznia ma duże znaczenie dla rozwoju ludzkości, a jednocześnie zyskałoby uznanie Mikołaja Kopernika.
 
Po teście z wiedzy ogólnej reprezentanci szkół wraz z opiekunami, organizatorami i jury wsiedli do autokaru i ruszyli w poszukiwaniu śladów Mikołaja Kopernika do Torunia. W ramach nagrody uczniowie zwiedzali toruńską starówkę z przewodnikiem. Kluczowym elementem wycieczki była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika. Odbyła się tam również projekcja filmu 4D.
 
W czasie kiedy uczniowie zwiedzali Dom Kopernika jury obradowało i oceniało prace uczniów. Wyniki zostały zaprezentowane po powrocie do szkoły.
 
 
Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
 
I miejsce- Szkoła Podstawowa w Skarlinie
 
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Radomnie
 
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Gwiździnach
 
Szkoły na podium otrzymały statuetki i dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca, a pozostałe dyplomy za udział w konkursie.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Radomnie. Organizatorem konkursu była Pani Urszula Wachowiacz.
(materiał: SP w Radomnie)

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Mikołajk Kopernik - wczoraj i dziś. Konkurs w Radomnie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:00