Aktualności

Strażacka rywalizacja w sporcie pożarniczym

       Gminne zawody sportowo-pożarnicze jak co roku dostarczyły sporej dawki emocji. Należy pamiętać, iż nie są one organizowane tylko po to, by pokazać która jednostka jest lepsza. To przede wszystkim sposób na sprawdzenie i przećwiczenie gotowości bojowej naszych druhów. Do tego celu świetnie nadają się takie konkurencje jak bieg sztafetowy i tzw. „bojówka”.
 
      W tym roku na boisku w Tylicach stawiło się 14 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym 4 kobiece. Nie zabrakło również licznego grona kibiców, których nie odstraszyły nawet chwilowe, dość intensywne, opady deszczu.
 
Na podium w kategorii mężczyzn stanęli:
1. OSP Chrośle
2. OSP Gwiździny
3. OSP Skarlin
 
Klasyfikacja końcowa drużyn kobiecych:
1. OSP Gwiździny
2. OSP Chrośle
3. OSP Lekarty
4. OSP Radomno

        Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Nie odnotowano żadnych protestów. Na wszystkich uczestników tradycyjnie czekała  strażacka grochówka.
 
       Wszystkie ekipy otrzymały na zakończenie puchary, statuetki i upominki, ufundowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie. Nagrody wręczył wójt gminy, a jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP - dh Tomasz Waruszewski.
 
       Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca wzięły udział w zawodach powiatowych w Kurzętniku. Drużyna męska z OSP Gwiździny zajęła w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce i będzie reprezentować naszą gminę na zawodach wojewódzkich.
Tuż za podium uplasowali się druhowie z Chrośle. Do nich należał też najlepszy czas zawodów w konkurencji sztafety pożarniczej. Najlepsze z pan były druhny z OSP Lekarty, ktore zakończyły rywalizację na siódmym miejscu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Zawody OSP

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30