Aktualności

WEL - temat rzeka. Zaproszenie na spotkanie

W imieniu Towarzystwa Przyrodniczego Krajobraz, Fundacji Greenmind i Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków zaproszamy Państwa na spotkanie inauguracyjne, dotyczące dwóch projektów "Nowa Turystyka na Welu" oraz "Rzeka nie jest rzeczą" które odbędzie się 27 marca 2023 w godzinach 9.30 - 15.30 w siedzibie Welskiego Parku Krajobrazowego (Jeleń 84).
Projekt "Nowa Turystyka na Welu" skupia się wokół rozwoju szlaku turystycznego na Welu oraz możliwością pogodzenia rozwoju oferty turystycznej z wyzwaniami ochrony przyrody.
Projekt "Rzeka nie jest rzeczą" ma na celu zainicjowanie zmiany w społecznym postrzeganiu rzeki Wełny m.in poprzez potraktowanie jej jako dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego lokalnej społeczności, oraz budowanie zaangażowania obywatelskiego w jej ochronę.
 
W trakcie spotkania będą miały miejsce trzy wystąpienia eksperckie. Po każdym z nich zaplanowany jest czas na dyskusję.  

Magdalena Bylina-Głuchowska opowie o rozwiązaniach z zakresu udostępniania chronionej przyrody w Drawieńskim Parku Narodowym i ich wpływie na ruch turystyczny.
Bartek Szaro, bazując na swoich doświadczeniach z projektu 50 rzek, opowie o sprawdzonych oraz nieudanych pomysłach urządzenie szlaku rzecznego.
Marek Elas opowie o wpływie barier na życie w rzece oraz postara się odpowiedzieć na pytanie, czy rzeka może być dziedzictwem.
Planowana jest także część warsztatowa, w trakcie której – bazując na wystąpieniach eksperckich oraz na wiedzy i doświadczeniu uczestników – wspólnie wypracujemy rozwiązania dla wybranych odcinków i miejsc na rzece.
 
W przerwie zapraszamy uczestników na poczęstunek, przygotowany przez KGW.
 
(zdj. poglądowe: Piekiełko. Ze strony Welskiego Parku Krajobrazowego)
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:00