Aktualności

Internet szerokopasmowy w Gminie Nowe Miasto Lubawskie.

  • 31-01-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
W związku z prowadzonymi pracami projektowymi budowy światłowodowych linii kablowych na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie pracownicy firmy Iris Telecommunication Poland Sp. z o.o. odwiedzają obecnie mieszkańców Gminy w miejscowościach Radomno, Bratian, Gwiździny, Kaczek, Lekarty, Łąki Bratiańskie, Nawra, Nowy Dwór Bratiański, Pacółtowo, Tylice i Skarlin.
Prace prowadzone są w ramach rządowego programu POPC - Program Operacyjny Polska Cyfrowa "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach."
 
Poniżej list informacyjny od przedstawicieli firmy.
Olsztyn, dn. 29.01.2019 r.
 
 
 
Dzień Dobry!
 
W związku z licznymi pytaniami uprzejmie informujemy, iż pracownicy firmy Iris Telecommunication Poland Sp. z o.o. odwiedzają obecnie mieszkańców Gminy Nowe Miasto Lubawskie w miejscowości Radomno, Bratian, Gwiździny, Kaczek, Lekarty, Łąki Bratiańskie, Nawra, Nowy Dwór Bratiański, Pacółtowo, Tylice, Skarlin w związku z prowadzonymi pracami projektowymi budowy światłowodowych linii kablowych na terenie Gminy.
Pragniemy podkreślić, że podpisywane przez właścicieli posesji umowy o dostęp do nieruchomości, nie oznaczają automatycznego korzystania przez nich z usług telekomunikacyjnych – usługi takie będą w przyszłości oferowane przez operatorów tych usług (w tym lokalnych), wykorzystujących wybudowaną w ten sposób nowoczesną infrastrukturę światłowodową.
Umowa o dostęp do nieruchomości odnosi się jedynie do wyrażenia zgody przez jej właściciela na przewieszenie kabla światłowodowego nad działką lub ułożenie kabla doziemnego, w zakresie wskazanym  w umowie oraz pokazanym na szkicu, będącym załącznikiem do tej umowy.
Dostęp do nieruchomości będzie realizowany przez operatora projektowanej infrastruktury, wyłącznie na potrzeby instalacji telekomunikacyjnych linii światłowodowych oraz w przypadku konieczności usunięcia ich awarii.
Właściciele nieruchomości nie ponoszą żadnych kosztów związanych z podpisywaną umową.
 
                                                                                                 Z poważaniem
                                                                                                 Monika Bohdanowicz
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30