Aktualności

Aktywne ferie w SSP w Tylicach - podsumowanie.

  • 11-02-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
Ferie w Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach
 
Ferie zimowe w Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach rozpoczęły zajęciami plastycznymi zorganizowanymi przez Panią Mirosławę Bartnicką. Zajęcia poprowadziła Pani Natalia Reszka, która pokazała uczniom nowe, ciekawe techniki plastyczne oraz opowiedziała kilka ciekawostek o największych malarzach oraz o kierunkach sztuki. W zajęciach plastycznych uczestniczyły głównie dzieci z klas 0-II. Starsi uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w grze edukacyjnej Scottie Go!, która wykorzystuje elementy programowania. Zajęcia te zorganizowały Panie Natalia Iwanowska i Marta Lewandowska. Tego samego dnia uczniowie klasy V z wychowawcą postawili na aktywność fizyczną i zmierzyli się z niełatwą sztuką jazdy na łyżwach na lodowisku w Ośrodku Narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku. W ramach odpoczynku zorganizowali sobie także wieczorek filmowy w szkole.
 
Kolejny dzień ferii również upłynął pod znakiem aktywności fizycznej dzięki zajęciom sportowym zorganizowanym przez Pana Jarosława Roszkowskiego, podczas których uczniowie doskonalili swoje umiejętności w grach zespołowych takich jak piłka nożna czy unihokej.
Podczas ferii zimowych swój czas w szkole miała także Grupa Cyrkowa SMILE, której członkowie wraz z opiekunkami Panią Anną Klimek i Panią Eweliną Leśniewską wzięli udział w biwaku, podczas którego ćwiczyli swoje układy oraz doskonalili cyrkowe umiejętności. Młodzi cyrkowcy mieli także okazję wziąć udział w warsztatach, które poprowadził mistrz akrobatyki i tańca, Aron Cieśniewski z Torunia.
 
Czwartkowe popołudnie młodsi i starsi sportowcy spędzili na Sali Wiejskiej
w Tylicach podczas Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Firmy Pawie Oczko, zorganizowanego przez Pana Jarosława Roszkowskiego. W turnieju wzięło udział 40 zawodników z okolicznych miejscowości. Nagrody i poczęstunek dla zawodników ufundował Pan Marcin Oczkowski – właściciel Sali Weselnej Pawie Oczko oraz Rada Rodziców przy Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach.
 
Z kolei w piątek dzieci mogły skorzystać z karaoke pod okiem Pani Beaty Turulskiej oraz z zajęć ruchowych z elementami aerobiku przygotowanych przez Panią Joannę Jaroszewską.
Tekst: Agata Wodara

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Ferie w Tylicach 2019

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30