Aktualności

Święto Szkoły Podstawowej w Gwiździnach

  • 08-03-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
4 marca swoje święto obchodziła Szkoła Podstawowa im. Ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach. To właśnie 4 marca 2000 na wniosek Rady Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i Dyrektora Szkoły, Rada Gminy Nowe Miasto Lubawskie nadała Szkole Podstawowej imię Ks. Kazimierza Wróblewskiego. Był to kapłan tutejszej parafii, wyróżniający się sprawnością fizyczną. Wiele czasu poświęcał młodzieży na wspólne uprawianie sportu. Jedną z jego ulubionych dyscyplin był tenis stołowy, doskonale radził sobie również w szachach i warcabach. Swoją pasją zarażał też innych. Nie dziwi zatem fakt, iż co roku imieniny patrona poprzedzają organizowane w szkole turnieje warcabowe i tenisowego jego imienia. Z każdym kolejnym rokiem cieszą się one coraz większym zainteresowaniem.  Uczestniczą w nich nie tylko mieszkańcy Gwiździn, ale całej nowomiejskiej gminy.
Poniedziałkowe uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, po której mieszkańcy oraz zaproszeni goście udali się pod pomnik ks. Wróblewskiego na którym złożyli kwiaty i zapalili znicze. Dalszy ciąg uroczystości odbywał się w szkole. Program artystyczny zaprezentowany przez uczniów przybliżył historię placówki oraz postać patrona. Nagrodzono również zwycięzców konkursów, literackiego i plastycznego, których temat związany był ze szkołą i osobą ksiądza.
Wielu z zaproszonych gości zwróciło uwagę na fakt, iż wybór na patrona osoby z lokalnego środowiska jest nieczęstym zjawiskiem. Tymczasem ks. Kazimierz jest dla szkoły patronem znanym i autentycznym a pamięć o nim i jego zaangażowaniu w życie szkoły i uczniów oraz wszystkich mieszkańców pozostaje nadal żywa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18Galeria zdjęć: Święto szkoły w Gwiździnach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30