Aktualności

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. 100-lecie OSP Jamielnik

  • 27-09-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
     W sobotę, 21 września, druhny i druhowie OSP Jamielnik świętowali wspaniały Jubileusz  100-lecia istnienia jednostki.
Uroczystość, w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kurzętnika, rozpoczął przemarsz strażackich delegacji, zaproszonych gości i mieszkańców z placu przed remizą do kościoła pw. św. Siostry Faustyny. Po mszy wszyscy ponownie udali się na plac przed remizą, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.
 
     Obchody tak zacnego Jubileuszu były okazją do przypomnienia historii jednostki. Jak poinformował zebranych gości Kazimierz Mikuczyński, prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamielniku, niewiele zachowało się informacji i nazwisk związanych    z początkami jej działalności. Jednak na jednostkę w stanie, jakim jest teraz pracowało wiele pokoleń strażaków ochotników           a obecni członkowie muszą ją godnie reprezentować i kontynuować jej wspaniałą historię i tradycję.
 
     Jubileusz okazał się wspaniałą okazją do pochwalenia się bieżącymi osiągnięciami oraz wyróżnienia druhów i druhen działających aktywnie w straży nie tylko w ostatnim czasie, ale także tych, którzy z jednostką w Jamielniku związani byli przez kilkadziesiąt lat służby. Nie zabrakło podziękowań, prezentów i wielu życzeń składanych m.in. przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, Starostę Powiatu Nowomiejskiego Andrzeja Ochlaka, Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasza Waruszewskiego i Komendanta Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim Jacka Audę. Wśród życzeń znalazły się nie tylko te, by strażacy ochotnicy z każdej akcji wracali cali i zdrowi, ale także by przez pracę społeczną, którą wykonują byli doceniani i szanowani w społeczności lokalnej.
     W tym dniu poświęcono również nowo wybudowaną część socjalną remizy, która powstała siłami własnymi druhów oraz dzięki wsparciu finansowemu Gminy Nowe Miasto Lubawskie przeznaczonemu  na zakup materiałów budowlanych.
 
     Wyjątkowym punktem obchodów było przyznanie Jednostce odznaczenia Złotego Znaku Związku ZOSP RP. Dekoracji dokonał marszałek województwa i jednocześnie prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP – Gustaw Marek Brzezin.
     Po zakończonych uroczystościach wszyscy druhowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na wspólną biesiadę. Mieszkańcy zaś, po rozgrzaniu się pyszną grochówką mogli wziąć udział w pikniku, w ramach którego przygotowano wiele atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych.
 
Szanowni Strażacy-Ochotnicy, jeszcze raz składamy Wam najlepsze życzenia satysfakcji i  zadowolenia z wykonywanych obowiązków zawodowych i społecznych. Niech zawsze towarzyszy Wam radość i poczucie spełnienia w tym, co robicie.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: 100-lecie OSP Jamielnik

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30