Aktualności

Rywalizacja Samorządów podczas Letnich Igrzysk w Kurzętniku

  • 02-10-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
    Mieszkańcy Gminy Nowe Miasto Lubawskie znają Igrzyska Samorządowe głównie w zimowej odsłonie, kiedy to wielu z nich bierze udział w zawodach na szczeblu gminnym, podczas zmagań sportowych wsi. Bardzo często najlepsi zawodnicy reprezentują później gminę na szczeblu wojewódzkim. Raz na jakiś czas jednak, nasza reprezentacja startuje również w igrzyskach letnich. Co więcej, w dorobku gminy mamy bardzo udaną organizację tej imprezy właśnie na poziomie wojewódzkim.
   
    W tym roku nasi reprezentanci udali się na letnie zawody do pobliskiego Kurzętnika, aby rywalizować z innymi gminami województwa warmińsko – mazurskiego. Sportowa walka toczyła się w następujących konkurencjach: trójbój kadry samorządowej, turniej piłki nożnej, lekkoatletyka, wyciskanie odważnika, rowerowy tor przeszkód (pumptrack), wielobój rodzinny, przeciąganie liny, drużynowy czwórbój seniorów. Cała reprezentacja liczyła 40 osób, z wójtem Tomaszem Waruszewskim na czele. Warto zaznaczyć, iż w naszej gminie mamy wielu zawodników, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe w wielu dyscyplinach, nie tylko na szczeblach wojewódzkich ale i krajowych. Niestety, igrzyska odbywały się w czasie trwania ich okresu startowego i realizacja zawodniczych planów uniemożliwiła im udział w imprezie.
   
    Mimo to, udało nam się skompletować zawodników do wszystkich konkurencji, którzy dzielnie walczyli o punkty dla gminy. Najlepsze, medalowe miejsca uzyskali: Zbigniew Wiśniewski, który wygrał rywalizację przewodniczących rady gminy oraz Amelia Kucińska, która zdobyła złoto w pumptracku  i brąz w biegu na dystansie 400 m. Wspólny wysiłek pozwolił na zgromadzenie 241 punktów i zajęcie VIII miejsca w wojewódzkiej stawce .
 
    Dziękujemy wszystkim startującym za sportowy wysiłek i godne reprezentowanie gminy.
     Koordynatorem reprezentacji była Grażyna Zagórska.
   
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: Letnie Igrzyska Samorządowe 2019

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30