Aktualności

"Biała Wstążka" ponownie w Gminie Nowe Miasto Lubawskie

  • 06-12-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
 
 
           „Biała Wstążka” jest największą na świecie kampanią,  prowadzoną już w ponad 55 krajach, mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Biała wstążka wpięta w klapę marynarki mężczyzny pokazuje jasno i wyraźnie, iż jest on przeciwnikiem stosowania jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet, a ma ona niestety różne oblicze: fizyczne, psychiczne, ekonomiczne. Wstążka jest także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat dziejącej się krzywdy.
 
           Niestety, temat przemocy wobec kobiet dotyczy nadal wielu przypadków, również na terenie naszej gminy, dlatego ponownie aktywnie włączyliśmy się do kampanii.  6 grudnia 2019r. przedstawicielki Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedziły biura Urzędu Gminy po to, by uświadomić wszystkim pracownikom skalę problemu oraz pokazać, że nikt nie powinien pozostawać obojętny na jakiekolwiek przejawy agresji i znęcania się nad kobietami.
Ponadto, na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie dostępna jest wystawa nagrodzonych prac plastycznych, przygotowanych przez uczniów szkół             z terenu gminy w ramach konkursu pn. „ PRZEMOCY – STOP”. Zachęcamy do obejrzenia.
 
         Szanowne Panie, jeżeli temat przemocy dotyka którąś z Was bezpośrednio zapraszamy już jutro, 7 grudnia, do Punktu Konsultacyjnego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanowie. W godzinach 10.00-12.00, w ramach „Drzwi otwartych”, dyżurować będą m.in. prawnik, pracownik socjalny oraz terapeuta ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
 
         Oczywiście nie jest to jedyny dzień, kiedy można zgłosić się do naszego ośrodka i poprosić o pomoc. Nasi pracownicy socjalni są do dyspozycji wszystkich mieszkańców. Jeżeli zatem borykacie się z jakimś problem, nie bójcie się prosić o pomoc. Czasami sprawy z pozoru nierozwiązywalne wymagają tylko zaangażowania kilku osób.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Biała wstążka

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30