Aktualności

Opieka wytchnieniowa i asystent osoby niepełnosprawnej

        Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, pojawiła się informacja o uruchomieniu programu i naborze wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2023, finansowanego z Funduszu Solidarnościowego. Poniżej link bezpośredni:
 
Uprzejmie informujemy również, że na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, pojawiła
się informacja o uruchomieniu programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2023, finansowanego z Funduszu Solidarnościowego. Poniżej link bezpośredni:
czytaj dalej

Zakup preferencyjny węgla - można składać wnioski

      W związku z wejściem w życie ustawy o preferencyjnym zakupie paliwa stałego dla gospodarstw domowych informujemy, że wnioski można składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie, ul. Podleśna 1, wejście B lub drogą elektroniczną na adres skrzynki esp: /opsgminynml/SkrytkaESP (wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym).
 
*Wnioski wysłane drogą mailową nie spełniają wymogów w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344) i nie będą mogły być rozpatrzone.
 
Wnioski wraz załącznikami do pobrania poniżej.
 
czytaj dalej

"Cztery łapy" - Nagroda Przyjaciela Zwierząt

         Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydował o ogłoszeniu nowego konkursu o Nagrodę Przyjaciela Zwierząt „Cztery łapy”. Celem przyznania Nagrody jest promowanie zachowań służących poprawie dobrostanu i ochronie zwierząt domowych. W konkursie przyznawane są dwie nagrody – osobno dla osób fizycznych i dla podmiotów zbiorowych, których działalność jest związana z pomocą i ratowaniem bezdomnych, porzuconych i pokrzywdzonych zwierząt domowych na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Nagrody mają formę honorową. Wnioski o przyznanie Nagrody mogą składać koła i oddziały stowarzyszeń naukowo-technicznych, stowarzyszenia, fundacje, organizacje społeczne, spółki (osobowe lub kapitałowe), jednostki sektora finansów publicznych, jak również przez osoby fizyczne.
       Zgłoszenia należy przesyłać do Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn).
Termin zgłoszeń - 3 listopada 2022 r.
 
czytaj dalej

Spotkanie informacyjne w sprawie rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 538

„ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 538 NA ODCINKU NOWE MIASTO LUBAWSKIE - UZDOWO”
 
Transprojekt Gdański działając w imieniu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 538 na odcinku przebiegającym przez tereny gminy Nowe Miasto Lubawskie.
Spotkanie odbędzie się w dniu 08-11-2022 r. o godz. 13:30 w Świetlicy Wiejskiej w Tylicach, Tylice 49c.
Podpisane Formularze wniosków i opinii, dotyczące przedsięwzięcia można przesyłać w terminie 7 dni od daty spotkania informacyjnego pocztą na adres:
Transprojekt Gdański Spółka z o.o. Pracownia Projektowa w Warszawie,
ul. Marcina Flisa 6, 02-247 Warszawa
lub pocztą elektroniczną na adres: biuro.w-wa@tgd.pl z dopiskiem: „Rozbudowa DW 538 - akcja informacyjna”.
Przesłane Formularze wniosków i opinii zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych tj. możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych i finansowych, uwzględnione.
Formularz dostępny w załączeniu.
czytaj dalej

W Pacółtowie pobiegli po raz ósmy

 
          16 października 2022 r. przy sprzyjającej jesiennej pogodzie odbyła się ósma edycja Biegu Pacółtowskiego. Prace prowadzone w ostatnich latach przy obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego były powodem wytyczania wciąż nowych tras. Tak też było w przypadku tegorocznej pacółtowskiej imprezy biegowej. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu odpoczęli tym razem od wymagających miejscowych wzgórz. Trasa biegu była równinna z odcinkiem nowej ścieżki rowerowej.
          Organizatorami VIII Biegu Pacółtowskiego byli: Gminne Zrzeszenie LZS Nowe Miasto Lubawskie, UKS „Sprint” w Pacółtowie, Rada Sołecka wsi Pacółtowo i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Na starcie biegu stanęła rekordowa liczba 106 zawodników z różnych miejscowości.  Po wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez Amelię Kucińską pokonali oni trasy o długości 1,4 km i 6 km. Na mecie klasyfikowani byli w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn: rocznik 2008 i młodsi oraz 2007 i starsi. Kiedy wszyscy przemierzyli swoje dystanse, nagrodzono pucharami i medalami najlepszych biegaczy, pamiętając o tradycyjnych nagrodach dla najstarszego i najmłodszego zawodnika.
W niepowtarzalnym, przyjaznym klimacie rozlosowano również wśród wszystkich biegających nagrody rzeczowe. Lekkoatleci startujący w VIII Biegu Pacółtowskim zapowiedzieli już swoją obecność w przyszłorocznej imprezie.

Kategoria urodzonych w roku 2008 i młodszych dziewcząt (1,4 km):
 1. Amelia Kamińska – Nawra
 2. Lena Kliniewska – Kurzętnik
 3. Martyna Zombecka - Jamielnik  
Kategoria urodzonych w roku 2008 i młodszych chłopców (1,4 km):
 1. Brajan Cabaj – Pacółtowo
 2. Kacper Ługowski – Pacółtowo
 3. Oliwier Przychodzeń – Pacółtowo
Kategoria urodzonych w roku 2007 i starszych kobiet (6 km):
 1. Joanna Kwiatkowska – Iława
 2. Magdalena Ciszewska – Lubawa
 3. Dorota Kasprowicz – Iława
Kategoria urodzonych w roku 2007 i starszych mężczyzn (6 km):
 1. Krzysztof Golmanowski – Sugajenko
 2. Mariusz Kowalkowski – Lubawa
 3. Dariusz Święcki – Iława
Najmłodsza zawodniczka – Zuzanna Suchocka – 1 rok i 9 miesięcy
Najstarszy zawodnik – Jerzy Szymański – 78 lat
Nad sprawnym przebiegiem lekkoatletycznych zmagań czuwali Grażyna i Henryk Zagórscy.
 
(materiał nadesłany przez organizatorów)
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: VIII Bieg Pacółtowski

Szkolenie z pierwszej pomocy

       Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Szkolenie prowadzili jamielniccy strażacy.
"Cieszymy się, że wiemy, jak reagować w trudnych sytuacjach. Dzieci były bardzo skupione podczas zajęć. Z zaangażowaniem wykonywały czynności pokazywane przez strażaków" - powiedziała wychowawczyni klasy Mirosława Granica. Było to pierwsze z cyklu spotkań, podczas których maluchy będą poznawały pracę strażaków.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Szkolenie z pierwszej pomocy w Jamielniku

Zmiana terminu składania wniosków suszowych

        Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza informuje rolników prowadzących gospodarstwa rolne, że termin szacowania szkód suszowych uległ wydłużeniu. Wnioski za pomocą aplikacji należy składać do 31 października 2022 r.
czytaj dalej

Już w niedzielę odbędzie się VIII Bieg Pacółtowski

        Już w najbliższą niedzielę 16 października odbędzie się VIII Bieg Pacółtowski, a w nim dwie kategorie wiekowe: dla kobiet i mężczyzn (rocznik 2008 i młodsi oraz 2007 i starsi). Organizatorzy dopuszczają możliwość udziału młodszych roczników w grupie starszej. Strart o godz. 13:00. Zbiórka przy świetlicy wiejskiej w Pacółtowie.
Zapraszamy w imieniu organizatorów.
 
W załączeniu plakat.
 
czytaj dalej

Rusza III edycja konkursu plastycznego "PRZEMOCY STOP"

       Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego "PRZEMOCY STOP".
       Pomysłodawcą Gminnego Konkursu Plastycznego pn.: „PRZEMOCY - STOP ” jest Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Mszanowie, a organizatorem Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie przy współpracy ze szkołami z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Właśnie rusza jego III edycja.
 
    Celem konkursu jest zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas (dostrzeżenie problemu przemocy w otoczeniu rówieśniczym, sytuacjach rodzinnych, sąsiedzkich, szkolnych, a także w telewizji, grach komputerowych, na portalach społecznościowych, w tym cyberprzemocy).
   
    Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i oczywiście do udziału w konkursie.
 
 
 
 
 
 
Regulamin konkursu w załączeniu.
 
czytaj dalej

Rozwiąż kurs e-learningowy i wygraj jedną z 50 hulajnóg ufundowanych przez KRUS

Po raz czwarty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2008–2016 do udziału w kursie e-learningowym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża wiedzę o zagrożeniach wypadkowych
w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród uczestników, którzy ukończą szkolenie i prześlą swoje zgłoszenie rozlosujemy nagrody.
Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy:
1. zrealizować kurs dostępny na stronie internetowej prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy;
Uwaga! Wpisz swoje dane, zanim zaczniesz realizować szkolenie.
2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy;
3. przesłać do 6 listopada 2022 r. certyfikat oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mail:  hulajnoga(at)krus.gov.pl  z dopiskiem w tytule: „Kurs e-learningowy dla dzieci”.
Informacji udziela sekretariat Biura Prewencji, tel. (22) 592 64 10, e-mail: bp@krus.gov.pl
Zasady przyznawania hulajnóg znajdują się na stronie internetowej Kasy w zakładce: konkursy i patronaty.
czytaj dalej