Aktualności

Jubileusz 50- i 60-lecia pożycia małżeńskiego.

Pierwsza, druga, dziesiąta…każda rocznica ślubu jest ważna i powinna być świętem. W środę, 23 stycznia, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie gościł pary, które obchodziły jubileusz 50- i 60-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas spotkania Państwo Elżbieta i Zygfryd Kurnikowscy nagrodzeni zostali Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanym przez Prezydenta RP, jako nagroda uznania za 50 lat wspólnego życia. Państwo Gertruda i Kazimierz Neumann, Weronika i Stanisław Magierek, oraz Marianna i Gerard Zedlewscy obchodzili 60-tą rocznicę ślubu. Włodarz gminy wręczył im listy gratulacyjne. Wszystkie pary otrzymały też piękne bukiety kwiatów oraz upominki.
Spotkanie przebiegło w niezwykle serdecznej ale i wzruszającej atmosferze. Po wzniesieniu toastu przyszedł czas na wspomnienia. Każda z par bardzo chętnie podzieliła się swoimi historiami. Spotkanie zdominowały opowieści pełne humoru i anegdot. Podczas nielicznych chwil refleksji zastanawiano się, dlaczego w obecnych czasach coraz trudniej jest wytrwać młodym osobom w przysiędze małżeńskiej, mimo iż wydawać by się mogło, że żyje się teraz dużo łatwiej i wygodniej.
Wszystkim parom serdecznie dziękujemy za przybycie. Życzymy Wam, abyście dalej szli przez życie trzymając się mocno za ręce – zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć!
Parom, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w spotkaniu, wójt Tomasz Waruszewski wręczy medale podczas indywidualnych spotkań.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Jubileusz 50 i 60 lecia ślubu

Czy wiesz na co przeznaczysz swój 1% podatku?

  • 25-01-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
 
Zbliża sie okres rozliczeń podatkowych. Przypominamy, iż istnieje możliwość wsparcia organizacji pożytku publicznego, poprzez przekazanie 1% swojego podatku np. na rzecz Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim.
 

Dzień Babci i Dziadka

  • 21-01-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
Kochają, wspierają i są zawsze przy nas. Znają sposób na każdą życiową zagadkę. Nikt tak jak Babcie i Dziadkowie nie ma w sobie tylu pokładów cierpliwości, bezwarunkowej miłości; ciepła i dobroci. W te dwa szczególne dni w roku, powinniśmy wyrazić swoją wdzięczność za wszystko, co od nich otrzymujemy.
 
Kochane Babcie, Wspaniali Dziadkowie, przyjmijcie najszczersze podziękowania oraz bukiet najpiękniejszych życzeń. Niech każdy dzień będzie wypełniony uśmiechem, a codzienne działania źródłem satysfakcji. Życzę wszystkiego co najmilsze, długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i szczęściem.  Aby każdy nadchodzący dzień był najwspanialszym dniem w życiu, przepełnionym miłością, szacunkiem i ludzką życzliwością. Niech omijają Was troski, zmartwienia i choroby.
 
                                                                                                       
Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie
 Tomasz Waruszewski
                                                   
 

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Nowomiejskim.

  • 21-01-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
Nieodpłatna pomoc prawna w Gminie Nowe Miasto Lubawskie:
Gminne Centrum Kultury w Mszanowie ul. Podleśna 1
wtorek i piątek w godz. 12.00-16.00
 
Po wcześniejszym umówieniu terminu pod nr. tel. 56 472 42 20 w godz. 7.30-14.30.
 

Nawra i Bratian - przerwa w dostawie wody.

                                  
 Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o. informuje mieszkańców wsi Nawra, Nawra Ustronie oraz mieszkańców ul. Długiej i ul. Górnej w Bratianie, że dnia 22.01.2019r. nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach 8.00 – 15.00 z powodu prac konserwacyjnych na stacji uzdatniania wody.
Za utrudnienia przepraszamy!
 
 
czytaj dalej

Nowy rekord zbiórki WOŚP!

 
27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! Serdecznie dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za przyłączenie się do tej szlachetnej akcji, podczas której zbieraliśmy fundusze na zakup profesjonalnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W świecie pełnym hejtu, wzajemnej zawiści i obojętności wspaniale jest wiedzieć, że nigdy nie odmawiacie pomocy.
Szczególne wyrazy uznania za olbrzymie zaangażowanie, pomoc w organizacji Finału oraz podjęcie szlachetnej inicjatywy prężnych działań charytatywnych na terenie gminy, kierujemy w stronę naszych niezawodnych Sztabów Orkiestry.
Dzięki Państwa ofiarności Gmina Nowe Miasto Lubawskie może przekazać na konto WOŚP aż
39 323,94 zł! To prawie 12 tys. zł więcej niż w zeszłym roku. Zbiórka w poszczególnych sztabach przedstawia się następująco:
 
Sztab GCK Mszanowo: 25.507,97 zł, w tym:
Tylice - 8.018,36 zł
Gwiździny - 2.046,78 zł
Skarlin - 2.282,99 zł
Bratian - 13.159,84 zł
 
Sztab Jamielnik - 2.735,78 zł
Sztab Radomno - 11.080,19 zł
 
Udowodniliście,  że pomaganie jest dziecinnie proste. I zawsze można na Was liczyć.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26Galeria zdjęć: WOŚP 2019

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie zaprasza do składania ofert!

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie zaprasza do składania ofert na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi dla dziecka w wieku 8 lat z zaburzeniem zachowania i emocji, niedosłuchem oraz miopatią w miejscu jego zamieszkania. Przedmiotem zamówienia są specjalistyczne usługi opiekuńcze z zakresu rehabilitacji, logopedii, pomocy psychologicznej i pedagogicznej. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
 
czytaj dalej

Blisko 4 tys. osób na bratiańskim kabaretonie

Szacuje się, że w ostatni piątek w IV Bratiańskiej Nocy Kabaretowej wzięło udział blisko 4 tys. mieszkańców i gości. Z roku na rok poszerza się grono odbiorców tej imprezy - jedynej takiej w okolicy.
czytaj dalej

Rozporządzenie w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 sierpnia 2018 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast znajdziecie Państwo w poniższym załączniku.

Załączniki

LGD przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy

Informujemy, że na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska opublikowane zostały ogłoszenia o naborach wniosków o przyznanie pomocy na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2014 – 2020 Lokalnej Grupy Działania Ziemia  Lubawska (LSR 2014 – 2020).
czytaj dalej