Aktualności

Tymczasowy Profil Zaufany już dostępny

       Ponad 6,2 miliona Polaków ma już swój profil zaufany. Czym jest Profil Zaufany i dlaczego warto go założyć?
 
To bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji. Profil zaufany działa jak odręczny podpis. Można dzięki niemu wysyłać przez internet dokumenty i wnioski do różnych urzędów (np. wnieść podanie, odwołanie, skargę). W obecnej sytuacji, kiedy dostęp do instytucji publicznych jest w znacznym stopniu ograniczony, profil zaufany to podstawowe „narzędzie” do załatwiania wszelkich spraw urzędowych.
Jakie są korzyści wynikające z posiadania  Profilu Zaufanego? 
  • Wygoda -Ty decydujesz, kiedy wypełniasz wniosek do danego urzędu
  • Oszczędność czasu - nie tracisz czasu na wizytę w urzędzie, oczekiwanie w kolejce i dojazd
  • Dostęp do różnych placówek administracji publicznej - możesz załatwić dziesiątki różnych spraw w urzędach działających w Twojej okolicy i w całej Polsce.
Jak założyć Profil Zaufany?
 
Najprościej jest to zrobić przez bankowość elektroniczną. Warto więc dowiedzieć się, że czy wasza placówka oferuje taką możliwość. Jeśli tak, cała procedura trwa zaledwie kilka minut – bank posiada przecież już Wasze dane osobowe, nie trzeba ich dodatkowo potwierdzać.
Druga możliwość założenia profilu zaufanego to wypełnienie wniosku na stronie http://www.pz.gov.pl, a następnie wizyta w punkcie potwierdzającym. Takich punktów na terenie całej Polski jest ponad 1500. To urzędy gmin (w tym nasz urząd), starostwa powiatowe, poczty, oddziały ZUS czy NFZ. Niestety, w związku z zagrożeniem koronawirusem, dostęp do większości z nich jest obecnie ograniczony. Co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedzią jest:
 
Tymczasowy Profil Zaufany
 
       Osoby, które nie mają konta w odpowiednim banku, nie chcą wychodzić z domu, mają ograniczony dostęp do urzędów a chcą  załatwiać online sprawy urzędowe? Można założyć Tymczasowy Profil Zaufany.
Tymczasowy PZ, tak samo jak zwykły, pozwala załatwiać większość spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Różni się jednak tym, że jest ważny trzy miesiące (właściwy profil ważny jest przez 3 lata). Mogą go założyć osoby bez konta w odpowiednim banku. Nie jest również wymagana wizyta w punkcie potwierdzającym. Spotkanie z urzędnikiem przeniesione zostało do internetu – potwierdzenie odbywa się za pomocą wideokonferencji.
 
Szczegółowe informacje, jak założyć Tymczasowy Profil Zaufany dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/tymczasowy-profil-zaufany--juz-jest
Tam, krok po kroku, dowiecie się, jak w to wygląda w praktyce – od ustalenia danych logowania po wideokonferencję z urzędnikiem.
 
 
 
czytaj dalej

#Wspieram Przedsiębiorstwa Społeczne z Warmii i Mazur

W związku z trudną sytuacją mającą miejsce zarówno w Polsce jak i na całym świecie,wywołaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wiele przedsiębiorstw społecznych z Warmii i Mazur zaangażowało się i w dalszym ciągu angażuje w społeczne akcje, związane z niesieniem pomocy materialnej jak i osobistej zarówno dla instytucji jak i osób fizycznych.
 
Szereg firm społecznych ze swojej natury (statutu założycielskiego) powstało, aby realizować misje społeczne, w ramach których niosą bezinteresowną pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Często ich działania związane są z zatrudnianiem osób wykluczonych społecznie, dla których była to jedyna szansa i droga do odnalezienia się na rynku pracy. Dlatego podmioty ekonomii społecznej z regionu, nie czekając na dalszy rozwój sytuacji w województwie, zaczęły na własną rękę szyć maseczki ochronne m. in. dla pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej na Warmii i Mazurach.
 
Niestety dzisiaj to przedsiębiorstwa społeczne same potrzebują naszej pomocy, dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców regionu, aby włączyć się w akcję #Wspieram Przedsiębiorstwa Społeczne z Warmii i Mazur, której celem jest pomoc w utrzymaniu płynności finansowej firm społecznych w dobie szalejącej pandemii, wywołującej chorobę zakaźną COVID-19.
 
Pamiętajmy, aby zaopatrywać się zarówno w towary, produkty jak i usługi lokalne, które wytworzyli i w dalszym ciągu wytwarzają nasi przedsiębiorcy społeczni.
 
Okażmy solidarność społeczną i pomóżmy naszej rodzimej gospodarce przetrwać.
 
Stworzyliśmy dla Państwa bazę przedsiębiorstw społecznych z regionu, u których można składać zamówienia – zatem korzystajmy i udostępniajmy ją dalej !!!
 
Zastępca Przewodniczącego
 
Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej
 
Wiesława Przybysz
czytaj dalej

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!

W tym wyjątkowym dniu, Dniu Strażaka, składam wszystkim Druhnom i Druhom  najlepsze życzenia satysfakcji i  zadowolenia z wykonywanych obowiązków zawodowych i społecznych. Niech zawsze towarzyszy Wam radość i poczucie spełnienia w tym, co robicie.
O tym, ile poświęcenia i wyrzeczeń wymaga służba, wiecie doskonale nie tylko Wy sami,
 ale również Wasi najbliżsi. Niech więc Św. Florian, patron Strażaków, otacza Was i Wasze rodziny swoją opieką. Życzę Wam również, by wypełnianie strażackich powinności było dla Was powodem do dumy oraz wyrazem ciągłej pracy nad sobą i doskonaleniem własnych umiejętności 
i charakterów.
 
Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie
Tomasz Waruszewski
 
 
 
czytaj dalej

"Sercem każdej społeczności jest woda: wielka jak morze albo mała jak źródełko." S. Meyer

         Na przestrzeni kilku ostatnich lat, mniej więcej od kwietnia aż do końca wakacji, mamy do czynienia ze zwiększonym poborem wody z sieci wodociągowej. Jest to związane z okresem wegetacyjnym roślin, a także         z niedoborami wody w przyrodzie. Zwiększony pobór to skutek podlewania trawników, ogródków domowych oraz ogródków działkowych. Nasza gmina jest wyjątkowo rozległa obszarowo, a woda która do Państwa trafia pokonuje niekiedy kilkanaście kilometrów. Aby zapewnić mieszkańcom wodę najwyższej jakości, władze gminy oraz Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie skupiają się na budowie i rozbudowie ujęć wody w miejscach gdzie jest ona najlepsza (z powodu złej jakości zamknięto ujęcia w Bagnie i Lekartach). Niestety, skutkuje to tym, iż droga, jaką przebywa woda aby ostatecznie znaleźć się w Państwa domach, znacznie się wydłuża.
 
        W całym kraju odnotowuje się spadek poziomu wód podziemnych co dotyka również nasze ujęcia. Poziom wód gruntowych jest również bardzo niski, a Państwa uprawy oraz trawniki w tym suchym okresie także wymagają nawadniania. Meteorolodzy zapowiadają, że w tym roku będziemy zmagać się z suszą stulecia, dlatego jesteśmy zmuszeni prosić Państwa o zrezygnowanie z podlewania trawników, mycia samochodów oraz ograniczenie do niezbędnego minimum  nawadniania upraw przydomowych oraz ogródków działkowych. Każdemu z nas wydaje się, że ta ilość wody, którą wykorzysta do podlewania jest niewielka,  jednak w skali całej gminy są to bardzo duże ilości, które mogą zaburzyć działanie całego systemu. Tymczasem, w tym trudnym okresie pandemii, priorytetem jest zapewnienie wody wszystkim mieszkańcom gminy, przede wszystkim do celów spożywczych, ale także na niezbędne potrzeby, w tym higieniczno-sanitarne. Stąd nasza prośba, aby nie wykorzystywać jej w inny sposób.
 
          Drugim problemem, z którym muszą borykać się  dostawcy od czasu rozpoczęcia sezonu wegetacyjnego oraz okresu  oprysków upraw,  jest  wzrost przypadków nielegalnego poboru wody z hydrantów. Uszkodzone hydranty i notorycznie łamane zabezpieczenia doprowadzają do ciągłych wycieków i marnotrawstwa wody. Ponadto, na nielegalnym poborze najbardziej tracą uczciwi odbiorcy usług. Intensywny pobór z hydrantu ma ogromny wpływ  na ciśnienie wody w sieci wodociągowej, w skrajnych przypadkach powoduje nawet jej brak. Niskie ciśnienie wody w sieci wodociągowej może powodować uszkodzenie urządzeń codziennego użytku takich jak pralki czy zmywarki, co naraża  odbiorców na dodatkowe koszty. Dodatkowo, krótkotrwały ale bardzo intensywny pobór nie tylko powoduje uszkodzenie samego hydrantu (głowicy), ale również zerwanie osadów nagromadzonych w przewodach wodociągowych, stanowiących naturalne wytrącone związki żelaza i manganu. Zerwanie nagromadzonych osadów powoduje zanieczyszczenia wody u pozostałych odbiorców. Ponadto, zniszczony (otwarty lub cieknący)  hydrant może stać się źródłem skażenia bakteriologicznego wody w sieci wodociągowej, co stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia wszystkich użytkowników. Uszkodzone punkty poboru wody utrudniają także akcję ratowniczo-gaśniczą w przypadku wystąpienia pożaru. Wszystkie  umyślne uszkodzenia będą zatem zgłaszane na Policję,  w celu podjęcia odpowiednich kroków prawnych, mających na celu ukaranie winnego. Zgodnie z prawem grzywna przewidziana za nielegalny pobór wody wynosi 5 000,00 zł . Za nielegalne korzystanie z wody wszczynane będzie postępowanie karne.
 
         Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie, w trosce o wszystkich mieszkańców gminy, w stanowczy sposób stara się powstrzymać nielegalny proceder poboru wody. Wdraża m.in. procedury monitorowania sieci wodociągowych, co pozwala na skuteczne i szybkie reagowanie w przypadku kradzieży. W miejscowościach, gdzie procedury są już wprowadzone, namierzono i udowodniono pierwsze przypadki takiego nielegalnego poboru wody z hydrantu.
By skutecznie walczyć z nieuczciwymi odbiorcami liczy się  współpraca  mieszkańców i samorządu. Ważnym jest, aby nie pozostawać obojętnym na zauważone przypadki awarii, uszkodzenia, przecieki, wandalizm oraz kradzież wody z hydrantów.  Informacje o takich zdarzeniach można przekazywać telefonicznie na numer tel. 48 56 474 24 47 (czynny całą dobę) lub zgłaszać je bezpośrednio na Policję tel. 997 lub 112. Dzięki informacjom od mieszkańców, ZUK może podjąć niezwłoczne działania mające na celu likwidację zgłoszonych usterek. Eliminacja procederu kradzieży wody zapewni niezawodność i komfort dostaw do wszystkich gospodarstw domowych w naszej gminie.
 

czytaj dalej

„(…) Deszcz majowy srebrnymi stopami już tańczy na ziemi od rzęsistych kropel piegowatej.” L. Staff

 
           Wiosna rozpoczęła się piękną, słoneczną pogodą, zachęcającą do wielu aktywności na świeżym powietrzu, jak choćby spacery czy prace w ogrodzie.  Można by pomyśleć – czego chcieć więcej? Na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi mogą udzielić przede wszystkim rolnicy – deszczu.
 
         Do lamusa możemy powoli odkładać wspomnienia wieczornych kwietniowych i majowych burz, zapachu deszczu i rosy o poranku… Skąpe opady, zarówno te w ostatnim kwartale roku ubiegłego, jak i na początku tego, zapowiadają niestety kolejny bardzo zły rok pod względem niedostatecznej ilości opadów. Długotrwały ich brak, a także ciepłe zimy bez pokrywy śnieżnej, spowodowały bardzo duże niedobory wód powierzchniowych i tym samym brak zasilania wód podziemnych.  Co gorsza, sytuacji nie są w stanie uratować sporadyczne intensywne opady, ponieważ nie wsiąkają one w ziemię tyko szybko po niej spływają. Opady, które są określane mianem drobnego deszczu lub deszczu ze śniegiem o wiele skuteczniej nawadniają glebę niż gwałtowne ulewy, podczas których, na jeden metr kwadratowy w ciągu doby, spada nawet kilkadziesiąt litrów wody. Dlatego też umiarkowane powolne opady w postaci drobnego deszczu, są najbardziej korzystne dla uzupełnienia wody w środowisku. W obecnej sytuacji, aby w pełni uzupełnić zapasy wody w glebie, przez 60 dni bez przerwy powinna padać tzw. mżawka.
 
        Jak podają środki masowego przekazu rok 2020 będzie najsuchszy od ponad stu lat. Co się z tym wiąże? Rolnicy i pozostali producenci żywności będą mieli bardzo duży problem ze zbiorem plonów, które, wiemy to już dziś, będą znacznie mniejsze niż zazwyczaj. Deficyt wody w uprawach przekłada się na ceny produktów, co oczywiście odbije się wyraźnie w naszych domowych budżetach.
 
        Konsekwencje suszy mogą być katastrofalne, nie tylko pod względem ekonomicznym. To także utrudnienia w przeprowadzeniu podstawowych zabiegów agrotechnicznych (zasiew ozimin, zbiory ziemniaków) i poborze wody dla celów bytowo-gospodarczych, a także pożary cennych obszarów leśnych i torfowisk. Z tymi ostatnimi mieliśmy właśnie do czynienia. Kilka dni temu zakończyła się prawie tygodniowa walka strażaków z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym. Spłonęło niemal 6 tys. ha parku, a straty spowodowane ogniem są tak olbrzymie, że odbudowa ekosystemu będzie trwała prawdopodobnie kilkadziesiąt lat. Co gorsza, wiele wskazuje na to, że zawinił tu czynnik ludzki. Pożar bowiem został spowodowany prawdopodobnie wiosennym wypalaniem traw na nieużytkach i łąkach, a jego zasięg związany jest z panującą suszą. Mimo corocznych apeli i ostrzeżeń nadal widzimy, również w naszej gminie, że tego typu działalność jest bardzo powszechna. Tymczasem pozytywne skutki  wypalanie traw to mit! Badania naukowe wskazują jednoznacznie, iż nawet jednorazowe wypalenie trawy może spowodować obniżenie wartości plonów od 5 do 8 procent. Podczas pożaru temperatura gleby podnosi się do ok. 1000 °C, co skutkuje śmiercią żyjących w niej zwierząt, zniszczeniem warstwy próchnicy oraz mikroorganizmów odpowiadających za równowagę biologiczną. Po przejściu pożaru gleba staje się jałowa i potrzebuje nawet kilku lat, aby powrócić do plonów sprzed pożaru.
Oprócz sankcji karnych za wypalanie traw grożą dotkliwe kary, które nakładać może Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – od 5% do 25% może zmniejszyć się kwota dotacji dla rolników.
 
       Pojawiające się w okresie wiosenno-letnim pożary to jednak nie tylko skutki wypalania traw i nieużytków.       W okresie suszy szczególnie zagrożone są lasy. Pomijając celowe działanie,  zdecydowana większość incydentów pożarowych w lasach jest skutkiem działalności człowieka. Ważne jest zatem aby nie palić ognisk tam, gdzie nie trzeba, nie rzucać niedopałków, nie parkować samochodów na poboczach ponieważ iskry z układów wydechowych też mogą zapoczątkować pożar. Nie należy również podczas wypadów do lasu zastawiać szlabanów – w przypadku pożaru utrudnia to dojechanie służbom na miejsce zdarzenia.
 
       Skutki niedoborów wody odczuwają nie tylko ludzie. To także trudny czas dla wszystkich zwierząt. Dlatego zachęcamy Was do wystawienia misek z wodą i poidełek, a także płaskich tacek wypełnionych wilgotnym piaskiem lub kamieniami, z których na pewną ucieszą się owady odwiedzające Wasze ogrody i balkony. Warto pomyśleć o tym już teraz, zanim przyjdą prawdziwe upały.
 
czytaj dalej

Praca sezonowa przy zbiorze truskawek w Gminie Załuski

Gmina Załuski (woj. mazowieckie), w której funkcjonuje kilkaset gospodarstw rolnych nastawionych na produkcję truskawek, poszukuje pracowników sezonowych do zbioru owoców.
 
czytaj dalej

Można ubiegać się o odroczenie terminu spłaty zadłużenia w ARiMR

       Z uwagi na ogłoszony w Polsce stan epidemii, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości ubiegania się o odroczenie terminu spłaty zadłużenia wobec ARiMR do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii ogłoszonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.*
W celu ułatwienia skorzystania z ulgi w spłacie zobowiązań, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała specjalny druk wniosku, który dostępny jest na stronie http://www.arimr.gov.pl

Wnioski o odroczenie spłaty zadłużenia należy kierować do Centrali ARiMR, Oddziałów Regionalnych oraz Biur Powiatowych, w następujący sposób:
 
1. Za pośrednictwem platformy ePUAP - ePUAP[1] :
https://epuap.gov.pl/wps/portal
 
2. Pocztą elektroniczną na adres Centrali ARiMR - INFO~@~arimr~.~gov~.~pl

3. Pocztą tradycyjną.
 
W sytuacji braku możliwości skorzystania z powyższych rozwiązań, wnioski o odroczenie terminu spłaty zadłużenia mogą być również przekazywane przy użyciu wrzutni udostępnianych w placówkach terenowych ARiMR.
czytaj dalej

Wyjątkowe obchody Dnia Ziemi

         Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi jest największym świętem ekologicznym. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.
              
         W tym roku, ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem, obchody miały inny przebieg – zostały przeniesione do internetu. Zabrakło akcji, takich jak zapoczątkowana przez nas w zeszłym roku inicjatywa „Wiosennego sprzątania naszej Gminy”, podczas których spotykaliśmy się  w większym gronie i wyruszaliśmy wspólnie robić porządek w najbliższej okolicy. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i okazała się sukcesem, dlatego również w tym roku chcieliśmy Was zaprosić do wzięcia udziału w drugiej edycji. Jednak, jak mówi przysłowie „co się odwlecze, to nie uciecze”. Być może, jeśli pozwolą na to okoliczności, uda nam się przeprowadzić wspólne sprzątanie jesienią?
 
      Tymczasem zachęcamy Was gorąco do zadbania o najbliższe, ale i to dalsze otoczenie. Restrykcje związane z pandemią są powoli znoszone, można wyjść na spacer, pobiegać, wybrać się na przejażdżkę rowerem. Podczas tych aktywności nie przechodźcie obojętnie obok leżącego papierka czy butelki. Podniesienie ich i wyrzucenie do najbliższego kosza naprawdę nic nie kosztuje. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że skala problemu jest bardzo duża, nasi pracownicy widzą to m.in. podczas regularnego sprzątania terenów w okolicy ścieżki rowerowej (co dziwi tym bardziej, że na całej trasie ustawione są kosze na odpady). Nie zmienimy od razu całego świata ani mentalności niektórych ludzi. Warto jednak zacząć od siebie i od swojego najbliższego otoczenia. Małymi krokami do celu. Najważniejsza jest świadomość. A  świadomość to także wszystkie podejmowane przez nas działania, które mają wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia – segregacja śmieci w domu, używanie toreb wielokrotnego użytku podczas zakupów czy też naprawa uszkodzonych rzeczy zamiast ich wyrzucania lub znalezienie im innego zastosowania (np. stare garnki mogą nam posłużyć jako doniczki w wyjątkowych kompozycjach ogrodowych). Zobaczcie jakie pomysły związane z dbaniem o planetę mają nasi uczniowie ze szkół w Bratianie (galeria zdjęć) i Jamielniku (prace dostępne pod linkiem): https://gopro.com/v/EDabd9GOXNbzL
 
          Zagrożenie związane z rozprzestrzeniającą się chorobą wymogło na nas zmianę dotychczasowego stylu życia. Ograniczenia nałożone na społeczeństwo przełożyły się na to, co dzieje się w przyrodzie. Weneckie kanały są tak czyste, że widać w nich pływające ryby, w dużych miastach zmniejszyła się warstwa smogu, zwierzęta takie jak sarny czy łosie coraz częściej pojawiają się nie tylko na polach i łąkach, ale i na przedmieściach. Patrząc na wszystko, co dzieje się w obecnej sytuacji wokół nas bardzo łatwo dojść do wniosku, że natura jest w stanie poradzić sobie bez człowieka. Warto jednak się zastanowić, czy człowiek jest w stanie poradzić sobie bez natury?
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: Dzień Ziemi 2020

Ulice: Skrajną, Na Stoku i Podleśną w Pacółtowie czeka w tym roku przebudowa

 
 
      Pomimo wyjątkowej sytuacji, związanej z walką z Covid-19 nie zwalniamy tempa. Z myślą o naszych mieszkańcach cały czas realizujemy zaplanowane inwestycje. Właśnie rozpoczęliśmy procedury przetargowe związane z przebudową ulic w Pacółtowie. Nowe nawierzchnie pojawią się na ulicach: Skrajnej, Na Stoku i Podleśnej.
 
     W sierpniu ubiegłego roku, Gmina Nowe Miasto Lubawskie przystąpiła po raz kolejny do konkursu realizowanego w ramach programu rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. FDS jest kompleksowym instrumentem wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Nie dziwi więc fakt, iż konkurencja wśród wnioskodawców jest bardzo duża, bowiem wszystkie władze samorządowe nieustannie dążą do przyspieszenia powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na terenie swojej gminy, miasta czy powiatu.
 
     Kilka dni temu ukazała się lista z wykazem zadań, które otrzymały dofinansowanie oraz tych, które znalazły się na liście rezerwowej. Wśród zakwalifikowanych przez Fundusz Dróg Samorządowych projektów znalazł się również ten złożony przez gminę Nowe Miasto Lubawskie – „Przebudowa ulic Podleśnej, Skrajnej i Na Stoku w Pacółtowie”. Szacowana wartość inwestycji to 2 mln 640 tys. zł. Dzięki pozytywnej ocenie wniosku, na realizację zadania pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości  70% kosztów kwalifikowalnych, czyli niemal 1 mln 830 tys. zł. Projekt zakłada powstanie 747 m.b. drogi, oświetlenia ulicznego oraz kanalizacji deszczowej. Ponadto, infrastruktura drogowa zostanie uzupełniona o odcinki w ul. Skrajnej oraz w ul. Podleśnej o łącznej długości 153 m.b., które nie spełniały wymogów konkursowych. Środki na ten cel będą pochodzić z budżetu gminy.
 
(Kolorem zielonym zaznaczono drogi, które będą realizowane w ramach FDS)
 
 
 
 
czytaj dalej

Aplikacja ProteGO Safe - zalecana przez GIS

Główny Inspektor Sanitarny działając na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019 r, poz. 59 ze zm.) zaleca stosowanie aplikacji ProteGO Safe. Aplikacja ProteGO Safe. pozwoli kontrolować i zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID 19.

Aplikacja ProteGO pozwala użytkownikowi:

  1. monitorować stan swojego zdrowia poprzez wypełnianie Testu Oceny Ryzyka;
  2. uzupełniać Dziennik Zdrowia, w formacie umożliwiającym wygodne udostępnianie wyników personelowi medycznemu podczas badania;
  3. otrzymywać spersonalizowane rekomendacje odnośnie dalszego postępowania, w oparciu o odpowiedzi udzielone podczas wypełniania Testu Oceny Ryzyka;
  4. otrzymywać powiadomienia zachęcające do regularnego wypełniania Ankiety Oceny Ryzyka oraz innych zachowań profilaktycznych.
 
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 26