Aktualności

Szkolenie z pierwszej pomocy

       Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Szkolenie prowadzili jamielniccy strażacy.
"Cieszymy się, że wiemy, jak reagować w trudnych sytuacjach. Dzieci były bardzo skupione podczas zajęć. Z zaangażowaniem wykonywały czynności pokazywane przez strażaków" - powiedziała wychowawczyni klasy Mirosława Granica. Było to pierwsze z cyklu spotkań, podczas których maluchy będą poznawały pracę strażaków.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Szkolenie z pierwszej pomocy w Jamielniku

Zmiana terminu składania wniosków suszowych

        Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza informuje rolników prowadzących gospodarstwa rolne, że termin szacowania szkód suszowych uległ wydłużeniu. Wnioski za pomocą aplikacji należy składać do 31 października 2022 r.
czytaj dalej

Już w niedzielę odbędzie się VIII Bieg Pacółtowski

        Już w najbliższą niedzielę 16 października odbędzie się VIII Bieg Pacółtowski, a w nim dwie kategorie wiekowe: dla kobiet i mężczyzn (rocznik 2008 i młodsi oraz 2007 i starsi). Organizatorzy dopuszczają możliwość udziału młodszych roczników w grupie starszej. Strart o godz. 13:00. Zbiórka przy świetlicy wiejskiej w Pacółtowie.
Zapraszamy w imieniu organizatorów.
 
W załączeniu plakat.
 
czytaj dalej

Rusza III edycja konkursu plastycznego "PRZEMOCY STOP"

       Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego "PRZEMOCY STOP".
       Pomysłodawcą Gminnego Konkursu Plastycznego pn.: „PRZEMOCY - STOP ” jest Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Mszanowie, a organizatorem Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie przy współpracy ze szkołami z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Właśnie rusza jego III edycja.
 
    Celem konkursu jest zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas (dostrzeżenie problemu przemocy w otoczeniu rówieśniczym, sytuacjach rodzinnych, sąsiedzkich, szkolnych, a także w telewizji, grach komputerowych, na portalach społecznościowych, w tym cyberprzemocy).
   
    Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i oczywiście do udziału w konkursie.
 
 
 
 
 
 
Regulamin konkursu w załączeniu.
 
czytaj dalej

Rozwiąż kurs e-learningowy i wygraj jedną z 50 hulajnóg ufundowanych przez KRUS

Po raz czwarty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2008–2016 do udziału w kursie e-learningowym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża wiedzę o zagrożeniach wypadkowych
w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród uczestników, którzy ukończą szkolenie i prześlą swoje zgłoszenie rozlosujemy nagrody.
Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy:
1. zrealizować kurs dostępny na stronie internetowej prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy;
Uwaga! Wpisz swoje dane, zanim zaczniesz realizować szkolenie.
2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy;
3. przesłać do 6 listopada 2022 r. certyfikat oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mail:  hulajnoga(at)krus.gov.pl  z dopiskiem w tytule: „Kurs e-learningowy dla dzieci”.
Informacji udziela sekretariat Biura Prewencji, tel. (22) 592 64 10, e-mail: bp@krus.gov.pl
Zasady przyznawania hulajnóg znajdują się na stronie internetowej Kasy w zakładce: konkursy i patronaty.
czytaj dalej

Odbiór komputerów. Granty PPGR

      Zapraszamy wnioskodawców (osobiście), którzy złożyli wnioski  w ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR"  i  nie zostali odrzuceni, po odbiór sprzętu komputerowego do Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie  w Mszanowie  ul. Podleśna 1,  pokój 39,  w terminie i godzinach określonych w  załączonym harmonogramie.
      Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.
czytaj dalej

Konsultacje społeczne Gminy Nowe Miasto Lubawskie

        W związku z opracowaniem dokumentu strategicznego dla Gminy Nowe Miasto Lubawskie tj. „Strategii Rozwoju Gminy Nowe Miasto Lubawskie na lata 2022-2030 zapraszamy w dniu 27 września 2022 roku o godz. 12:00 do Świetlicy Wiejskiej w Mszanowie, gdzie odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu dokumentu „Diagnoza społeczno-gospodarcza Gminy Nowe Miasto Lubawskie”, będącego wstępem do opracowania Strategii.
Celem spotkania będzie analiza mocnych i słabych stron Gminy Nowe Miasto Lubawskie, określenie potrzeb i oczekiwań w obszarach wymagających wsparcia oraz niezbędnych przedsięwzięć.
        Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz przedstawicieli organizacji społecznych, podmiotów gospodarczych, mieszkańców do uczestnictwa w spotkaniu.

Gospodarstwa opalane drewnem, gazem lub olejem mogą składać wnioski o dodatek

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie informuje o możliwości składania wniosków na dodatek dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ciepła  gospodarstwa domowego jest:

1) kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe zasilane peletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub innym rodzajem biomasy, albo  

2) kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG, albo

3 kocioł olejowy.

Wnioski można składać do 30 listopada 2022 r.

czytaj dalej

Turniej warcabowy

        Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach WMZ LZS w warcabach 64-polowych, które odbędą się 2 października 2022 w ZS im. Rodu Działyńskich w Bratianie, ul. Szkolna 1.
W załączeniu regulamin turnieju.
czytaj dalej

Zatyły - wystawa i spacer historyczny

        Zapraszamy na podsumowanie szóstego obozu dla wolontariuszy. Wydarzenie jest zaplanowane na sobotę 17 września o godz. 17 na rynku w Kurzętniku . Zobaczyć będzie można rysunki i akwarele dokumentujące dawne budownictwo Kurzętnika. Pokazane także zostaną efekty ceramicznych warsztatów dla najmłodszych.
Po otwarciu wystawy wybierzemy się na spacer architektoniczny po centrum Kurzętnika. Wejdziemy także na Górę Zamkową i opowiemy o losach dawnego miasteczka.
Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Połączeni dziedzictwem".
Dofinansowano w ramach programu Narodowy Instytut Dziedzictwa - Wspólnie dla dziedzictwa.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 55