Komunikaty

Utrudnienia w związku z budową obwodnicy

W związku z realizacją Umowy nr O/OL.D-3.2410.5.2015.I-4 z dnia 02.02.2018 r. na „Budowę obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15” zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad (dalej: Zamawiający) a konsorcjum firm: PORR S.A. i PORR Bau GmbH (dalej łącznie: Wykonawca), Wykonawca informuje, iż w dniach 24.09.2019r. – 11.10.2019r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym, w miejscowości Bratian, związane z realizacją budowy obiektu mostowego MS-1. Utrudnienia dotyczą ulic: Leśna, Grunwaldzka, Kościelna i Sosnowa. W tych dniach zaleca się mieszkańcom Gminy Nowe Miasto Lubawskie zachowanie szczególnej ostrożności.
czytaj dalej

Woda w Bratianie i Nawrze jest zdatna do spożycia

  • 06-09-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
Dobra wiadomość dla mieszkańców Bratiana i Nawry. Woda jest zdatna do spożycia. Poniżej komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
 
 
 
 

Ankieta cz. 6

Tym razem chcielibyśmy poznać Państawa opinie na temat porozumiewania się uczniów w języku ojczystym. W jaki sposób mogą oni kształcić porozumiewanie się, aby mogli w swobodny sposób wyrażać swoje myśli i interpretować pojęcia zarówno w mowie jak i w piśmie.
czytaj dalej

Przypominamy harmonogram zebrań wiejskich w Gminie NML

 
 
czytaj dalej

Ankieta cz. 5.

Piąta część ankiety czeka na Państwa odpowiedzi i sugestie. W jaki sposób uczniowie mogą wypracować świadomość i ekspresję kulturalną?
czytaj dalej

Nowe komunikaty w sprawie jakości wody

Woda w miejscowościach: Tylice oraz Pacółtowo ul. Podgórna i  zabudowania nr 20 oraz nr od 80 do 86, Mszanowo, Kaczek, Łąki Bratiańskie, Chrośle, Pustki, Nowy Dwór Bratiański jest zdatna do spożycia.
 
 
 
czytaj dalej

Woda w wodociągach Mszanowo, Tylice i Nawra nadaje się do spożycia PO PRZEGOTOWANIU -komunikat Sanepid

KOMUNIKAT NR 1 WODĄCIĄG PUBLICZNY TYLICE

czytaj dalej

Upalny koniec sierpnia - ostrzeżenia meteorologiczne

Receptą na upały jest unikanie pobytu na słońcu w nadmiarze oraz spożywanie dużej ilości płynów. Pośrednio chronić się przed słońcem można przez nakrycie głowy, osłonięcie ramion, krem z filtrem itp.
czytaj dalej

Ankieta cz. 4

Jesteśmy na półmetku. Czwarta część ankiety czeka na Państwa odpowiedzi i sugestie. Tym razem interesuje nas, jak Państwa zdaniem powinna wyglądać umiejętność uczenia się? Na czym powinna się opierać? Jakie elementy mają wpływ na zdolność przyswajania wiedzy przez uczniów?
czytaj dalej

Ostrzeżenie meteorologiczne - przed nami deszczowe dni

Komunikaty meteorologiczne ostrzegają przed obfitymi opadami deszczu w ciągu najbliższych dni.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 8