Komunikaty

Ogłoszenia o przetargach. Sprzedaż działek.

Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie ogłasza II przetarg nieograniczony na sprzedaż niżej wyszczególnionych nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową:
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości przeznaczonych pod dzierżawę

Ogłoszenie Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie

z dnia 20 lipca 2022 roku

w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę.

Z zasobu nieruchomości stanowiących własność Gminy Nowe Miasto Lubawskie przeznacza do oddania w dzierżawę nastęujące nieruchmości:
 
2. Działki pod kontenery w miejscowościach Bratian, Chrośle, Gwiździny, Jamielnik, Lekarty, Nowy Dwór Bratiański, Pacółtowow, Radomno, Skarlin i Tylice, link do ogłoszenia: https://www.bip.gminanml.pl/156/3375/Ogloszenie_w_sprawie_sporzadzenia_wykazu_nieruchomosci_przeznaczonych_do_oddania_w_dzierzawe_-_miejsca_pod_kontenery/;
 
czytaj dalej

Wnioski świadczenia pienieżnego na obywateli UKR bez PESEL do 15 lipca 2022

Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.
    Wnioski - które powinny obejmować okres przed dniem 30 kwietnia 2022 r. - czyli przed wprowadzeniem obowiązku podawania numeru PESEL obywateli Ukrainy -  należy złożyć w okresie 14 dni od dnia wejścia w życie ww. ustawy (do dnia 15 lipca 2022 r.)
Wnioski składa się na formularzu według wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, obowiązującego przed dniem
30 kwietnia 2022 r.
link: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000608/O/D20220608.pdf
Wnioski złożone po 15 lipca 2022 r. nie będą rozpatrywane.
 
Wojewoda Warmińsko-Mazurski
czytaj dalej

Burze z gradem

W dniu 11-12.07.2022 prognozuje się burze z opadami deszczu 20-35 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-85 km/h. Lokalnie
opady gradu.
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Druga edycja naszego konkursu meldunkowego

         Zapraszamy do udziału w drugiej edycji naszego konkursu meldunkowego "Mieszkam, melduję, wygrywam".
Zwycięzcy pierwszej edycji odebrali już atrakcyjne nagrody. Pani Magdalena Staniszewska z Pustek zajęła pierwsze miejsce i w nagrodę orzymała tablet, druga finalistka, Pani Gabriela Nowak z Radomna cieszy się już z nowego smartfona, a laureat trzeciego miejsca, Pan Przemysław Bejer z Bratiana ze smartwacha. Kto wie, może kolejnym laureatem będziesz właśnie TY?
       
         Konkurs skierowany jest do osób fizycznych, które dostarczą do Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie wypełniony formularz zgłoszeniowy, w którym potwierdzą, iż w terminie od dnia 1 maja 2022 r.  do dnia 30 kwietnia 2023 r. zameldowały się na pobyt stały na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie i do dnia rozstrzygnięcia konkursu nie zmienią miejsca zameldowania oraz złożą oświadczenie, że w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 rok wskazali Gminę Nowe Miasto Lubawskie jako miejsce zamieszkania.
        Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa dostępne są w załączniku poniżej oraz w biurze spraw obywatelskim w urzędzie gminy.
czytaj dalej

Remont drogi Gwiździny-Krzemieniewo

      Droga na odcinku Gwiździny-Krzemieniewo 5 lipca 2022 r. będzie częściowo zamknięta dla użytkowników, a 7 lipca 2022 r. będzie zamknięta całkowicie. Związane jest to z planowanym na te dni remontem nawierzchni. Bardzo prosimy o niepozostawianie na drodze i w jej pobliżu pojazdów, które mogłyby w znacznym stopniu utrudnić prowadzenie prac.
 
czytaj dalej

Burze z gradem

Na najbliższe dni prognozuje się wystąpienie burz z gradem. Burze z opadami deszczu 20-35 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-85 km/h. Temperatura maksymalna przez przynajmniej dwa kolejne dni to 30-34°C.
Temperatura minimalna w nocy to 18°C.
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Nieruchomości do oddania w najem i dzierżawę

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY NOWE MIASTO LUBAWSKIE
z dnia 22 czerwca 2022 r. w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem:
 
 
OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY NOWE MIASTO LUBAWSKIE
z dnia 22 czerwca 2022 r.
w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę:
 
 
czytaj dalej

Burze z gradem

       Od niedzieli 19 czerwca 2022 r. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu 20-35 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-85 km/h. Miejscami możliwe opady gradu.
 
Kominukat w załączeniu.
czytaj dalej

Zmiana terminu posiedzeń komisji

       Informacja o odwołaniu posiedzeń Komisji Gospodarki i Infrastruktury, Komisji Rolno-Środowiskowej, Komisji Społecznej zwołanych na dzień 20 czerwca 2022 r.

 
      Z przyczyn niezależnych posiedzenia Komisji Gospodarki i Infrastruktury, Komisji Rolno-Środowiskowej oraz Komisji Społecznej zaplanowane na dzień 20 czerwca 2022 r. na godzinę 13:00 zostają odwołane. Nowy termin posiedzeń poszczególnych komisji ustalono na dzień 22 czerwca 2022 r. na godzinę 10:00.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 30