Komunikaty

Ogłoszenie o przystąpieniu do zmiany MPZP

OGŁOSZENIE o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Nowe Miasto Lubawskie w obrębie geodezyjnym Bratian (dz. 760/73). Przejdź do linku: OGŁOSZENIE
 
czytaj dalej

Silny wiatr - prognoza na nadchodzący weekend. AKTUALIZACJA

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych na najbliższe dni 20-22.01.2024 r.:
Silny wiatr/1 (wszystkie powiaty).
Silny wiatr o średniej prędkości do 70 km/h lub porywy wiatru o prędkości do 85 km/h.
Kominukat w załączeniu.
czytaj dalej

Bratian i Kaczek - przerwa w dostawie wody

Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o. informuje mieszkańców miejscowości Bratian i Kaczek, że dnia 18.01.2024 roku nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach 8.00 – 14.00 z powodu przebudowy mostów na rzece Wel.
Za utrudnienia przepraszamy!
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Informacja

Szanowni Państwo
 
Zapraszamy do korzystania w soboty z bezpłatnego transportu na Halę Targową w Bratianie. Szczegóły w zamieszczonym na stronie internetowej gminy rozkładzie jazdy - linie 105A i 105B.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Silne mrozy

Prognozuje się wystąpienie silnego mrozu z temperaturą minimalną od -25 °C do -15 °C. Prognoza obejmuje wszystkie powiaty województwa warmińsko-mazurskiego.
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Przed nami intensywne opady śniegu i gołoledź

Prognoza meteorologiczna na najbliższe dni:
Intensywne opady śniegu obejujące wszystkie powiaty.
Intensywne opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 cm w czasie do 12 godzin lub o 15-20 cm w czasie do 24 godzin.
Opady marznące obejmujące powiaty działdowski, iławski i nowomiejski.
Słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, trwające nie dłużej niż 12 godzin i powodujące gołoledź.
Prognoza obejmuje dni 3-6.01.2024 r.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Lekarty - przerwa w dostawie wody


Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o. informuje mieszkańców miejscowości Lekarty, że w dniach 03.01.2024 r. i 04.01.2024 r. nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach 8.00 – 14.00 z powodu przebudowy sieci wodociągowej.
Za utrudnienia przepraszamy.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Od stycznia pojedziemy autobusem. Rozkład jazdy - AKTUALIZACJA

Już w styczniu 2024 roku gmina Nowe Miasto Lubawskie uruchamia transport publiczny.
 
Samorząd otrzymał już decyzję Wojewody Warmińsko-Mazurskiego o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o objęcie dopłatą z FRPA w 2024 r. zadań własnych organizatora w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej i w związku z tym zorganizuje takie przewozy już od stycznia.
Gmina wiejska Nowe Miasto Lubawskie nie obejmuje gminy miejskiej o tej samej nazwie, w której znajduje się większość celów ruchu mieszkańców gminy wiejskiej. Z tego powodu zagadnienie organizacji transportu publicznego stało się bardzo trudne, gdyż zaplanowane linie muszą być „hybrydowe” – z odcinkami użyteczności publicznej w gminie i komercyjnymi przez miasto.
Nowe linie autobusowe przyczynią się do zlikwidowania wykluczenia komunikacyjnego, szczególnie wśród osób starszych i młodzieży. Młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy nie będą musieli rozpoczynać swojej ścieżki zawodowej od zakupu samochodu. Bez problemu mieszkańcy będą też mogli dojechać do szpitala, ośrodków zdrowia i innych instytucji znajdujących się w stolicy naszego powiatu.
Dziś do większości miejscowości w Gminie Nowe Miasto Lubawskie autobus przyjeżdża zaledwie dwa lub trzy razy dziennie. Od nowego roku, w ramach transportu gminnego, pojawi się co najmniej pięć nowych połączeń do wszystkich miejscowości (kursy od poniedziałku do piątku). Dodatkowo w soboty będzie funkcjonowała linia podmiejska. Jej trasa będzie przebiegać przez Nowe Miasto Lubawskie, Bratian (Hala Targowa), Pacółtowo, Mszanowo, Bratian i Kaczek.
 
W załącznikiach prezentujemy rozkład jazdy poszczególnych linii.
 
czytaj dalej

Nowe stawki za odbiór śmierci

Od 1.01.2024 r. zmianie ulega wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i wynosi ona 29 zł/os. miesięcznie. Płatności należy dokonywać do dnia 15-go każdego miesiąca, którego opłata dotyczy.
W załączeniu plakat informacyjny.
 
Harmonogram odbioru odpadów dostępny pod linkami:
 
Zachęcamy także mieszkańców Gminy Nowe Miasto Lubawskie do zainstalowania na swoich telefonach aplikacji "Kiedy śmieci", która podobnie jak nasza poprzednia aplikacja, będzie przypominała o terminie odbioru odpadów z posesji. Oczywiście aplikacja jest bezpłatna.
 
 
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 39