Komunikaty

Uwaga! Ważne terminy dotyczące 500+

Mieszkańcu! Jeżeli do poniedziałku, 30 września, złożysz wniosek o wypłatę świadczenia wychowawczego 500+ wówczas wypłata nastąpi w odpowiednim terminie z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r.

Wnioski złożone po dniu 30 września 2019 r. będą skutkowały wypłatą świadczenia od miesiąca złożenia bez wyrównania.
 
Wnioski można składać elektronicznie lub w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie w Mszanowie.
 
TEL. DO PRACOWNIKA OPS: ANNA FIDO 56 472 63 32
 
czytaj dalej

Informacja dla hodówców i producentów świń

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii dotycząca ASF:
 
 
czytaj dalej

Ankieta cz. 8 - ostatnia

To już ostatnia część naszego cyklu ankiet. Chcielibyśmy poznać Państwa zdanie na temat "królowej nauk", czyli matematyki. Kompetencje naukowe odnoszą się tu  do zdolności i chęci wykorzystywania istniejącego zasobu wiedzy i metodologii do wyjaśniania świata przyrody, w celu formułowania pytań i wyciągania wniosków opartych na dowodach.
czytaj dalej

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem i burzami

Ankieta cz. 7

Zbliżamy się do końca naszego cyklu ankiet. Przed Państwem przedostatni formularz. Dziś chcemy poznać Państwa zdanie na temat zainteresowania uczniów nauką języków obcych.
czytaj dalej

Utrudnienia w związku z budową obwodnicy

W związku z realizacją Umowy nr O/OL.D-3.2410.5.2015.I-4 z dnia 02.02.2018 r. na „Budowę obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15” zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad (dalej: Zamawiający) a konsorcjum firm: PORR S.A. i PORR Bau GmbH (dalej łącznie: Wykonawca), Wykonawca informuje, iż w dniach 24.09.2019r. – 11.10.2019r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym, w miejscowości Bratian, związane z realizacją budowy obiektu mostowego MS-1. Utrudnienia dotyczą ulic: Leśna, Grunwaldzka, Kościelna i Sosnowa. W tych dniach zaleca się mieszkańcom Gminy Nowe Miasto Lubawskie zachowanie szczególnej ostrożności.
czytaj dalej

Woda w Bratianie i Nawrze jest zdatna do spożycia

  • 06-09-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
Dobra wiadomość dla mieszkańców Bratiana i Nawry. Woda jest zdatna do spożycia. Poniżej komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
 
 
 
 

Ankieta cz. 6

Tym razem chcielibyśmy poznać Państawa opinie na temat porozumiewania się uczniów w języku ojczystym. W jaki sposób mogą oni kształcić porozumiewanie się, aby mogli w swobodny sposób wyrażać swoje myśli i interpretować pojęcia zarówno w mowie jak i w piśmie.
czytaj dalej

Przypominamy harmonogram zebrań wiejskich w Gminie NML

 
 
czytaj dalej

Ankieta cz. 5.

Piąta część ankiety czeka na Państwa odpowiedzi i sugestie. W jaki sposób uczniowie mogą wypracować świadomość i ekspresję kulturalną?
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 12