Komunikaty

Przerwa w dostawie wody: Bratian, Kaczek, Chrośle, Mszanowo i Łąki

       Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mszanowie informuje, że dnia 9 czerwca 2022 roku w godzinach ok. 8:30 - 9:30 i 13:30 - 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody, spowodowana przerwami w dostawie energii elektrycznej.
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Burze z gradem

       Od wtorku 7 czerwca, do piątku 10 czerwca prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu 20-35 mm lub porywami wiatru o prędkości 70 - 85 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.
 
Komunikat meteorologiczny w załączeniu.
 
czytaj dalej

Ogłoszenia o przetargach

Podziel się z nami pomysłem na rozwój naszej gminy

Szanowni Państwo,
w związku z przystąpieniem Gminy Nowe Miasto Lubawskie do przygotowania „Strategii Rozwoju Gminy Nowe Miasto Lubawskie na lata 2023-2030” zapraszamy do podzielenia się pomysłami dotyczącymi projektów, które, wg Państwa, powinny zostać ujęte w Strategii jako projekty kluczowe, niezbędne do rozwoju społeczno-gospodarczego naszej gminy.
Właściwy dobór projektów oraz ich wszechstronność pozwolą zarówno naszej Gminie, jak i poszczególnym podmiotom (społecznym, gospodarczym) skutecznie ubiegać się o wsparcie finansowe ze środków zewnętrznych (krajowych oraz unijnych), gdzie często należy wykazać zgodność inwestycji z założeniami dokumentów strategicznych gminy.
Każdy przesłany przez Państwa pomysł zostanie przez nas przeanalizowany pod kątem zasadności jego realizacji. Niemniej jednak informujemy, iż przesłana propozycja projektu ma charakter poglądowy, nie jest jednoznaczna z ujęciem projektu w Strategii oraz nie daje podstaw do roszczeń finansowania przez Gminę przedstawionego pomysłu inwestycji.
Prosimy o wypełnienie poniższego wzoru fiszki do 25 maja 2022 r. i odesłanie na adres: jrutkowski@gminanml.pl
czytaj dalej

Strategia rozwoju gminy - ankieta

Szanowni Państwo,
przystąpiliśmy do opracowania Strategii Rozwoju Społeczno – Gospodarczego Gminy Nowe Miasto Lubawskie. W związku z tym zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety, która pozwoli nam poznać potrzeby i opinię naszych mieszkańców na temat rozwoju gminy. Badanie potrwa do 15 maja 2022.
Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety.
 
czytaj dalej

"Cudze chwalicie, swoje poznajcie" - akcja promocyjna

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego kontynuuje kampanię informacyjną pod nazwą „Cudze chwalicie, swoje poznajcie”, która promuje http://www.polskiebazarek.pl.
Polskiebazarek.pl jest realizacją polityki rozwoju rynków rolnych. Dokonując zakupów poprzez platformę, konsument ma pewność wysokiej jakości żywności, jak również świadomość jej pochodzenia, producent - bezpośredni zysk.
W załączeniu przekazujemy list Pana Premiera Henryka Kowalczyka, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (załącznik poniżej).
czytaj dalej

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie letnich wakacji organizuje 21- dniowe, bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników urodzonych pomiędzy 2007 – 2015 r., których przynajmniej jeden z rodziców jest ubezpieczonych w KRUS. Pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne mają dzieci, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.
Podstawą skierowania dziecka jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą stanowiący załącznik do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 lipca 2013 r. w sprawie warunków i trybu kierowania przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rehabilitację leczniczą oraz udzielania zamówień na świadczenia i usługi rehabilitacyjne  (Dz.U. z 2013 r. poz. 860).

Druki wniosku i formularzy dodatkowych dostępne są w oddziałach regionalnych i placówkach terenowych KRUS oraz na stronie internetowej https://www.krus.gov.pl/artykul/bezplatne-turnusy-rehabilitacyjne-dla-dzieci-rolnikow-ubezpieczonych-w-krus/

Wypełniony wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą wraz z ww. formularzami należy złożyć w placówce KRUS właściwej ze względu ma miejsce zamieszkania rolnika w terminie określonym przez jednostkę).

Wnioski wraz z dodatkowymi formularzami należy składać do 16 maja 2022 r.

czytaj dalej

Wykaz nieruchomości do oddania w dzierżawę i użytkowanie

        Ogłoszenie w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę - dz. 1046/9 obręb geodezyjny Bratian, 102/2 obręb geodezyjny Gwiździny, 322/4 obręb geodezyjny Skarlin. Link do ogłoszenia na stronie BIP:

https://www.bip.gminanml.pl/156/3300/Ogloszenie_w_sprawie_sporzadzenia_wykazu_nieruchomosci_przeznaczonych_do_oddania_w_dzierzawe_-_dz__1046_2F9_obreb_geodezyjny_Bratian_2C_102_2F2_obreb_geodezyjny_Gwizdziny_2C_322_2F4_obreb_geodezyjny_Skarlin/

czytaj dalej

W święta możliwe przymrozki

         W najbliższych dniach prognozowane jest wystąpienie w okresie wiosennej wegetacji roślin spadku temperatury powietrza poniżej 0°C lub spadku temperatury przy gruncie poniżej -1°C. Przymrozki mogą się utrzymywać w dniach 16-19 kwietnia 2022 r.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 30