Komunikaty

Ogłoszenie o naborze wniosków na dotację na prace konserwatorskie zabytków

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O UDZIELENIE DOTACJI NA PRACE KONSERWATORSKIE, RESTAURATORSKIE LUB ROBOTY BUDOWLANE PRZY ZABYTKACH
 
Działając na podstawie uchwały nr LI/359/2014 Rady Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie z dnia 29 października 2014r. w sprawie określania zasad udzielania dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz Zarządzenia nr 92/2023 Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie z dnia 21 kwietnia 2023r. w sprawie udzielania dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków (treść uchwały stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia).
 
 
czytaj dalej

Kwalifikacja wojskowa

       Zgodnie z OBWIESZCZENIEM WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO z dnia 29 marca 2023 r. o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2023 r. informujemy, że Powiatowa Komisja Lekarska przeprowadzi kwalifikację wojskową w dniach 16-30 maja 2023 r. w budynku Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim przy ul. 3 Maja 24.
Kwalifikacja obejmuje mieszkańców gmin: Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik, miasta i gminy Nowe Miasto Lubawskie.
 
Obwieszczenie Wojewody-Warmińsko Mazurskiego w załączeniu.
 
czytaj dalej

W weekend możliwe pprzymrozki

W dniach 1-3.04.2023 r. prognozuje się wystąpienie spadku temperatury powietrza poniżej 0°C lub spadek temperatury przy gruncie poniżej -1°C  powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Ogłoszenie o przetargu oraz wykaz nieruchomości do oddania w dzierżawę

 
OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY NOWE MIASTO LUBAWSKIE z dnia 13 marca 2023 r.
 
OGŁASZENIE WÓJTA GMINY NOWE MIASTO LUBAWSKIE O I PRZETARGU USTNYM NIEOGRANICZONYM NA SPRZEDAŻ WYSZCZEGÓLNIONEJ NIERUCHOMOŚCI:
 
Informacje na stronie http://www.bip.gminanml.pl
 
czytaj dalej

Uwaga na marznące opady

W dniach 10-11.03.2023 r. (piątek/sobota) prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, trwających nie dłużej niż 12 godzin i powodujących gołoledź.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

STOP blokowaniu sygnału - kampania edukacyjna

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji rozpoczęła kampanię pn. „STOP blokowaniu sygnału”.

Celem akcji jest informowanie o negatywnych skutkach używania nielegalnych wzmacniaczy sygnału oraz ich wpływie na powszechny dostęp do łączności. Stabilne połączenie internetowe wpływa na wszystkie dziedziny współczesnego życia: przemysł, zdrowie, zużycie energii czy nawet e-administrację – należy jednak pamiętać, że warunkiem powszechnego stosowania nowych rozwiązań jest stabilność połączeń. Rosnąca skala wykorzystania nielegalnych wzmacniaczy sygnału, szczególnie w regionach już zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, może opóźniać transformację regionów ku gospodarce cyfrowej.

Nielegalnie instalowane wzmacniacze sygnału komórkowego, powodują bardzo poważne problemy z funkcjonowaniem sieci, pogarszając jakość rozmów, a czasem wręcz prowadząc do całkowitego zaniku sygnału. W skrajnych przypadkach, nieautoryzowana instalacja wzmacniacza zasięgu komórkowego, może uniemożliwić szybkie wezwanie pomocy przez osoby przebywające w zasięgu generowanych przez urządzenie zakłóceń. Ponadto, problem z zasięgiem, oznacza nie tylko brak możliwości wykonywania i odbierania połączeń, czy problem z wysyłką SMSów, ale generuje również duże ograniczenia w dostępie do Internetu – co z kolei może wiązać się z problemami w wykonywaniu pracy zdalnej, dostępie do informacji i rozrywki.

W świetle prawa, samodzielna instalacja repeaterów jest przestępstwem obarczonym karą grzywny do 1000 zł, a w skrajnych przypadkach, nawet karą ograniczenia lub pozbawienia wolności.

 
 
(zdj. główne poglądowe - Pixabay)
 
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY NOWE MIASTO LUBAWSKIE z dnia 20 lutego 2023 r. w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.

Ogłoszenie dotyczy dwóch nieruchomości położonych w obrębie geodezyjnym Gwiździny i Gryźliny:
 
1. Działka nr 198/1 obręb geodezyjny Gryźliny;
2. Działka nr 21 i 58/7 obręb geodezyjny Gwiździny;
 
Pełna treść ogłoszenia na stronie BIP.
czytaj dalej

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych na najbliższe dn
 
Od piątku 17 lutego do poniedziałku 20 lutego prognozuje się wystaienie silnego wiatru w porywach osiągającego prędkość od 70-110 km/h. W sobotę prognozowane są także intensywne opady deszczu.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Informacja o rekrutacji na rok szkolny 2023/2024

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz kryteria, wg których odbędzie się rekrutacja do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz  innych form wychowania przedszkolnego oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej dostępne są na stronie BIP: Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
 
czytaj dalej

Świadczenie wychowawcze 500+

Szanowni Państwo,
 
od 1 lutego 2023 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.
 
Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek wyłącznie drogą elektroniczną.
 
Wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy można złożyć:
  • poprzez PUE ZUS,
  • w aplikacji mZUS na swoim telefonie lub tablecie,
  • na portalu Emp@tia,
  • za pośrednictwem swojego banku – jeśli bank uruchomił taką usługę.
 
Od 1 lutego 2023 r. wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy można złożyć w aplikacji mZUS na swoim telefonie lub tablecie. Z mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację należy  pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. Aplikacja mZUS zawiera funkcje, które przyspieszają wypełnienie wniosku o 500+. Jeśli klient składał już wniosek o to świadczenie w poprzednim okresie świadczeniowym i ZUS je przyznał, to klient może utworzyć w aplikacji wniosek na nowy okres świadczeniowy. Taki wniosek zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. W razie potrzeby klient może je edytować.
 
Jeżeli złożysz wniosek przez bank albo portal Emp@tia, a nie masz profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy Ci taki profil na podstawie danych z wniosku.
Jeśli występujesz o świadczenie wychowawcze na kilkoro dzieci i forma opieki jest taka sama (np. jesteś matką albo ojcem dzieci), składasz jeden wniosek. Jeśli forma opieki jest inna, np. występujesz o świadczenie wychowawcze na dziecko, którego jesteś rodzicem oraz na dziecko, którego jesteś opiekunem prawnym, musisz złożyć dwa wnioski.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 35