Komunikaty

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem i burzami

Ankieta cz. 7

Zbliżamy się do końca naszego cyklu ankiet. Przed Państwem przedostatni formularz. Dziś chcemy poznać Państwa zdanie na temat zainteresowania uczniów nauką języków obcych.
czytaj dalej

Utrudnienia w związku z budową obwodnicy

W związku z realizacją Umowy nr O/OL.D-3.2410.5.2015.I-4 z dnia 02.02.2018 r. na „Budowę obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15” zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad (dalej: Zamawiający) a konsorcjum firm: PORR S.A. i PORR Bau GmbH (dalej łącznie: Wykonawca), Wykonawca informuje, iż w dniach 24.09.2019r. – 11.10.2019r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym, w miejscowości Bratian, związane z realizacją budowy obiektu mostowego MS-1. Utrudnienia dotyczą ulic: Leśna, Grunwaldzka, Kościelna i Sosnowa. W tych dniach zaleca się mieszkańcom Gminy Nowe Miasto Lubawskie zachowanie szczególnej ostrożności.
czytaj dalej

Woda w Bratianie i Nawrze jest zdatna do spożycia

  • 06-09-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
Dobra wiadomość dla mieszkańców Bratiana i Nawry. Woda jest zdatna do spożycia. Poniżej komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
 
 
 
 

Ankieta cz. 6

Tym razem chcielibyśmy poznać Państawa opinie na temat porozumiewania się uczniów w języku ojczystym. W jaki sposób mogą oni kształcić porozumiewanie się, aby mogli w swobodny sposób wyrażać swoje myśli i interpretować pojęcia zarówno w mowie jak i w piśmie.
czytaj dalej

Przypominamy harmonogram zebrań wiejskich w Gminie NML

 
 
czytaj dalej

Ankieta cz. 5.

Piąta część ankiety czeka na Państwa odpowiedzi i sugestie. W jaki sposób uczniowie mogą wypracować świadomość i ekspresję kulturalną?
czytaj dalej

Nowe komunikaty w sprawie jakości wody

Woda w miejscowościach: Tylice oraz Pacółtowo ul. Podgórna i  zabudowania nr 20 oraz nr od 80 do 86, Mszanowo, Kaczek, Łąki Bratiańskie, Chrośle, Pustki, Nowy Dwór Bratiański jest zdatna do spożycia.
 
 
 
czytaj dalej

Woda w wodociągach Mszanowo, Tylice i Nawra nadaje się do spożycia PO PRZEGOTOWANIU -komunikat Sanepid

KOMUNIKAT NR 1 WODĄCIĄG PUBLICZNY TYLICE

czytaj dalej

Upalny koniec sierpnia - ostrzeżenia meteorologiczne

Receptą na upały jest unikanie pobytu na słońcu w nadmiarze oraz spożywanie dużej ilości płynów. Pośrednio chronić się przed słońcem można przez nakrycie głowy, osłonięcie ramion, krem z filtrem itp.
czytaj dalej